Bülent Turan, “İstanbul’u şaha kaldırmışız, ama biz hata yaptığımızdan dolayı, karşı taraf bugün bayram etmiş!”

İstanbul ve Ankara seçimlerinin kaybedilmesinde bu kadroların etkili olduğunu söyleyen Bülent Turan, “İnsanlar daha çok anlatsa, konuşsa, kampanya yapsa, İstanbul’u biz niye kaybedelim. Ankara’yı biz niye kaybedelim. Bu insanlar bize 25 sene oy vermişler, İstanbul’u şaha kaldırmışız. Ama biz hata yaptığımızdan dolayı, karşı taraf bugün bayram etmiş” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ülke TV’de Esa Elönü’nün sunumuyla ekrana gelen Arafta Sorular programına konuk oldu. Siyasette yaşanan gelişmeleri değerlendiren Bülent Turan, İstanbul ve Ankara seçimlerinin kaybedilmesinde AK Parti kadrolarının hatalarının etkili olduğunu ve AK Parti’de özgüven eksikliği yaşandığını söyledi.

AK Partili Bülent Turan konuşmasında: “Her AK Partili gururla onurla, ben AK Partiliyim demesi lazım. Sadece Erdoğan’ın üzerine yük bindiren, başka bir risk almayan, iş yapmayan yöneticilerden acilen kurtulmamız lazım” diye konuştu.

Bülent Turan, “Twitter’dan korkan bir tarzın, uyduruktan bir yayın kanalından çekinen tarzın bize faydası olmaz. Aman ha adım orada çıkmasın diyen bir anlayış…

Lider çok kuvvetli, halk çok güveniyor. Arada sanki bir yavaşlama, özgüven kaybı var. Bunun acilen telafisi lazım, acilen. Kongreler bir imkandır, genel başkanımızın uyarıları bir imkandır. Halkın zaman zaman, İstanbul ve Ankara seçimlerinde olduğu gibi bizi uyarması bir imkandır. Bizim mutlaka bu özgüveni yeniden kuşanmamız, lazım diye düşünüyorum.

100 tane mesele varsa 20 sene önce, 80’i ortaya konmuştur. Bırak da 20’sini yapalım yavaş yavaş. Ama 80’ini yaptık, bunu söyle, bunu anlatalım. İstanbul’da o kadar iş yapıldı ki, bunu anlatmayı unuttuk. Zaten kazanıyoruz dedik, halk görüyor diye düşündük.

Oysa aradaki insanlar daha çok anlatsa, konuşsa, kampanya yapsa, İstanbul’u biz niye kaybedelim. Ankara’yı biz niye kaybedelim. Bu insanlar bize 25 sene oy vermişler, İstanbul’u şaha kaldırmışız. Ama biz hata yaptığımızdan dolayı, karşı taraf bugün bayram etmiş” dedi.

Metal yorgunluğu olanlar ile başarısız olanların kendiliğinden bırakması, bırakmıyorlarsa onların dinlendirilmesi gerektiğini ima eden Turan, “Bunu görmek durumundayız. Hepimizin daha özgüvenli, daha iddialı meydanlara çıkıp ben buradayım demesi lazım. Yeni dönemde, bu özgüvenle ilgili olan süreci tedavi etmemiz, telafi etmemiz lazım.”

selyus