Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 12 Mart 2024

CHP’li kadın, Maltepe Belediyesi’ni Kadem Başkan’a şikayet etti

CHP’li kadın Maltepe Belediyesi’ni Kadem Başkan’a şikayet etti. Oğlunun bozuk kaldırımlar nedeniyle ayağını kırdığını söyleyen kadın, “Kaldırımlar survivor parkuru gibi. 30 senedir bu kaldırımlar yenilenmedi” dedi.

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, Altıntepe Mahallesi’nde esnaf ziyaretlerinde bulundu. Maltepe için projelerini anlatan Kadem Başkan, esnafın ve vatandaşların desteğini istedi.

“KALDIRIMLAR SURVİVOR PARKURU GİBİ”

Ziyaretler sırasında Kadem Başkan’ın yanına yaklaşan ve CHP’li olduğunu söyleyen bir kadın, mevcut belediye yönetimini şikayet etti.

Küçükyalı’da 60 yıldır ikamet ettiğini söyleyen kadın, “Bizim kendi belediyemiz vardı. 79 ihtilalinden sonra Maltepe’ye bağlandık. Biz Maltepe ağır geliyorsak belediyemizi geri versinler. Benim oğlum şu kadarcık çukurda bileğini kırdı. 30 senedir bu kaldırımlar yenilenmedi. Kaldırımdan inin bir yürüyün, survivor parkuru gibi. Ben CHP’liyim. Belediye başkanımızdan hiç memnun değilim. Sadece CHP olduğu için oyumuzu verdik. Küçükyalı’ya hiçbir hizmet yapmadı” ifadelerini kullandı.

“LÜTFEN ARTIK İŞ YAPACAK BİRİ GELSİN”

Kadem Ekşi ise Maltepe’ye yapacağı projeleri anlatarak CHP’li kadının desteğini istedi.

Bir başka kadın seçmen ise, “Kararsızım şu anda. Küçükyalı bu kesiminde hiçbir icraat yok. Kaldırımlarda yürüyemiyoruz. Bir yaşlı komşumuz kaldırımlardaki bozukluklar nedeniyle düştü. Şimdi evinden çıkmaya korkuyor. Gerçekten iş yapacak biri gelsin lütfen. Belediyecilikte partizanlığın olmaması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Kadem Başkan Maltepe’de değişim ve dönüşümü başlatacaklarını söyleyerek, vatandaşların yerel seçimlerde desteğini istedi.

selyus