Çin’in uşağı, 28 Şubat artığı Doğu Perinçek, Uygur Türklerine iftira atıyor!

Çin’in Türkiye’de piyonu, 28 Şubat’ın bizzat destekçisi Doğu Perinçek, Uygur Türkleri Türk Askerine kurşun sıktılar diye aşağılık bir şekilde iftira ediyor. Geçtiğimiz günlerde ‘AK Parti’nin kaptanı Erdoğan ama rotayı biz çiziyoruz’ diyecek kadar şımarık davranan bu şeref yoksununa AK Parti aha ne kadar katlanacak? Ayrıca Perinçek’in iftiralarına alet ettiği Türk Silahlı Kuvvetleri ile Milliyetçi Hareket Partisi’nden bir cevap gelecek mi diye merak konusu!

Kübra Par’ın sunduğu Açık ve Net programının konuklarından Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Uygur Türklerinin ABD tarafından Çin’e karşı kullanıldığını ve silahlandırıldığını iddia etti.

Uygur Türklerinin terör örgütü DEAŞ saflarında savaşarak Suriye’de TSK’ya kurşun sıktığını iddia eden Perinçek, moderatör Kübra Par’ın “sözleriniz tepki çekecek” uyarısına rağmen, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“BUNLAR, TÜRK ASKERİNE KURŞUN SIKAN ADAMLAR”

“PKK neyse Doğu Türkistan İslam Partisi aynı. Amerika tarafından eğitilen CIA, tarafından fonlanan örgütler bunlar PKK, Doğu Türkistan. Bunlar Türk askerine kurşun sıkan adamlar. Bizim, Fırat Kalkanı Harekatı’nda. Uygur Türkleri. IŞİD içinde 30 bin Uygur var.

Bu bir gerçek, bunu MHP yöneticileri de söyledi. 10 bini silahlı, 20 bini aile, Suriye’nin kuzeyinde IŞİD içerisinde Doğu Türkistan İslami Partisinin militanları var.

Bunlar bizim Fırat Kalkanı Harekatı’nda Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kurşun sıktılar. Mehmetçiğimizi öldürdüler. Bunu Milli Savunma Bakanlığı da biliyor, Genelkurmay Başkanlığı da. Bunların hiçbiri iddia değil gerçek.” Kaynak Ensonhaber Video kaynak: İş kapası

selyus