Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 28 Nisan 2016

Devrimciler Taksim Kazancı Yokuşu’nda

78’liler Girişimi adındaki devrimci bir grup, 1 Mayıs 1977’de Taksim Kazancı Yokuşu’nda hayatını kaybedenler için Taksim Kazancı Yokuşu’nda hayatını kaybedenler için karanfil bırakılarak anma gerçekleştirdi.

78’liler Girişimi adındaki bir grup, 1 Mayıs 1977’de Taksim Kazancı Yokuşu’nda hayatını kaybedenler için yaptırılan anıta karanfil bırakarak anma gerçekleştirdi. Geniş güvenlik önlemleri arasında yapılan anmada, bomba uzmanı köpekle çevik kuvvet polisi ve TOMA hazır bekletilirken, havadan ise polis helikopteri devriye gezdi.

78’liler Girişiminden oluşan yaklaşık 20 kişi 1 Mayıs 1977’de Taksim Kazancı Yokuşu’nda hayatını kaybedenleri andı. Çember içerisine alınan alanda geniş güvenlik önlemi alan polis, anmaya katılanlar alana didik didik aradı. Kazancı Yokuşu’ndaki anıta gelen grup ellerinde dövizlerle bir süre slogan attı. Ardından açtıkları pankartın arkasında toplanan grup basın açıklaması gerçekleştirdi.

HELİKOPTER DESTEKLİ ANMA

Öte yandan, anma için polis geniş güvenlik önlemi aldı. Alanı çember altına alan polis, anma katılmak isteyenleri didik didik aradı. Bomba uzmanı köpekle çevik kuvvet polisi ve TOMA’da hazır bekletilirken, havada ise polis helikopteri devriye gezdi. Basın açıklamasının ardından anıta karanfil bırakan grup olaysız bir şekilde dağıldı.

selyus