Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 12 Kasım 2020

Erdoğan, “Tayyip Erdoğan masa başı kalemşörlerin yazdıklarıyla amel etmez”

Kabine değişikliği olacak diye haber yapan gazetecileri sert bir dille eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tayyip Erdoğan masa başı kalemşörlerin yazdıklarıyla amel etmez. Bunu geçin. Yani siz yazacaksınız veya televizyonlarda konuşacaksınız ben de onlarla muamele edeceğim… Siz şu 18 yıl içerisinde böyle bir şey gördünüz mü? Böyle bir adım attığımızı gördünüz mü? Atmayız, attıramazsınız bize. Biz buralara bu makalelerle gelmedik, bu kalemlerle gelmedik. Biz tam aksine, bu kalemşörlerle savaşa savaşa bu makama geldik. Çünkü biliyoruz ki sizler bu ülkede bu milletin menfaatine hayırlı bir rüya görmezsiniz.”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM AK Parti Grup Toplantısı’na katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda milletvekillerine ve partililere hitaben bir konuşma yaptı.

Dünya ve Türkiye’nin gündemi ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bakanlar kurulu kabine değişikliğine de değindi.

“KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ SPEKÜLASYONLARI İÇİ BOŞ, MASA BAŞINDA UYDURULAN HABERLERDİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görevinden af talebinde bulunan ve talebi kabul edilen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a da hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, “Kendisi, sağlık sorunları sebebiyle vazifesinden affını istedi, biz de bu talebi kabul ederek, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yerine Lütfi Elvan arkadaşımızı atamış olduk. Yeni Hazine ve Maliye Bakanımıza görevinde başarılar diliyorum. Rabbim mahcup etmesin” ifadelerini kullandı.

Merkez Bankası başkanlığında da bir görev değişikliği yaptıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçmişte Maliye Bakanı, son olarak da Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı olarak görev yapan Naci Ağbal’ı bu göreve atandığını belirterek, yeni Merkez Bankası Başkanı Ağbal’a başarılar diledi.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde değişiklik olacağı, bakanlıkların yapısının tadil edileceği iddialarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

“Bugünlerde bir kez daha tedavüle sokulan, kabine değişikliği veya bakanlıkların yapısının tadil edileceği yönündeki spekülasyonlar, içi boş, tamamen masa başında uydurulan haberler… Bizim medyanın böyle işi gücü yok. Acaba ne yapalım da biz şu anda hükûmeti rahatsız edelim. Ya da ne yapalım da ülkenin kulağına kar suyu kaçıralım. Tayyip Erdoğan masa başı kalemşörlerin yazdıklarıyla amel etmez. Bunu geçin. Yani siz yazacaksınız veya televizyonlarda konuşacaksınız ben de onlarla muamele edeceğim… Siz şu 18 yıl içerisinde böyle bir şey gördünüz mü? Böyle bir adım attığımızı gördünüz mü? Atmayız, attıramazsınız bize. Biz buralara bu makalelerle gelmedik, bu kalemlerle gelmedik. Biz tam aksine, bu kalemşörlerle savaşa savaşa bu makama geldik. Çünkü biliyoruz ki sizler bu ülkede bu milletin menfaatine hayırlı bir rüya görmezsiniz. Yeni yönetim sistemimizde, değişim gerekiyorsa bunun yerini ve zamanını milletin yetki verdiği Cumhurbaşkanı belirler. Gerektiğinde bu değişimi anında hayata geçirecek olan da yine Cumhurbaşkanıdır. Milletimizin bize verdiği yetki ve sorumluluğu, kendi planlarımız, programlarımız, değerlendirmelerimiz ışığında yapmak en başta gelen vazifemizdir.”

İlginizi çekebilir

AK Parti’nin yeni kurmayları

AK Parti’nin yeni kurmayları

selyus