Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 12 Eylül 2023

Erdoğan, “TSK’ya yapılan namertçe hakaret ve iftiralar cezasız kalmayacaktır”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’li vekil Sezgin Tanrıkulu’nun TSK’yı hedef alan skandal açıklamalarına tepki gösterdi. İftiraların cezasız kalmayacağının altını çizen Erdoğan, “Milletle milletin değerleriyle uzaktan yakından bağı olmayanların alçak iftiralarından başka bir şey değil bu. Sürekli çamur at izi kalsın türü açıklamalarla düşmanına bile zulmetmeyen Türk Silahlı Kuvvetleri’ne iftiralar atmaktan bıkmadılar.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan G20 Zirvesi dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını cevapladı. Erdoğan, CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun TSK’nın 15 köylüyü helikopterden attığı, köyleri yaktığı ve bombaladığı iftirasına sert tepki gösterdi.

“PKK, YPG, HDP’YE EL ELE KOL KOLA YÜRÜYENLER BUNLAR”

Erdoğan’ın Tanrıkulu’na ilişkin sorulan soruya şu şekilde cevap verdi:

Tanrıkulu’nun sözleriyle ilgili milletin değerleriyle uzaktan yakından bağı olmayanların alçak iftiraları olduğunu söyleyen Erdoğan, “Her şeyden önce bu zat bir vatansever, bir milliyetperver kişi değil. Bu zat, her şeyden önce PKK terör örgütüyle YPG’yle, HDP’yle bunlarla el ele kol kola dolaşanlar bunlar. Bunlar tabii genel başkanlarıyla beraber de aynı şeyleri yapmadılar mı? Terör örgütlerinin temsilcileriyle bunlar Ankara’dan İstanbul’a yürümediler mi? Ama bu ismini verdiğiniz zat, teröristlerin cenaze merasimlerinden tutun dağdakilerle beraber yürümeye varıncaya kadar bunların hepsini yapmış olan kişiler. İnanıyorum ki bu seçimde benim vatandaşım artık bunlara yerel bazda yürü demeyecek. Bunların ipini kesecek diye inanıyorum. Böyle düşünüyorum. Milletle milletin değerleriyle uzaktan yakından bağı olmayanların alçak iftiralarından başka bir şey değil bu.

“TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNE İFTİRA ATMAKTAN BIKMADILAR”

Sürekli çamur at izi kalsın türü açıklamalarla düşmanına bile zulmetmeyen Türk Silahlı Kuvvetleri’ne iftiralar atmaktan bıkmadılar. Mehmetçiğin ve milletin düşmanı bir ismin Türkiye’nin ikinci büyük partisinin mensubu olması da ayrıca düşündürücüdür. Seçimde Kandil’den CHP’ye ve onun adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na selamlar ve destekler gönderilirken bu şahıs CHP kimliğiyle terör örgütünün kurulduğu köyden örgüte selam veriyordu. Bu millet CHP ile terör örgütünün o dayanışmasını unutmadı, sandıkta da yanıtını verdi. Bu şahıs, dünyanın en şerefli, en mert ordusuna dil uzatmanın cezasını hukuk önünde alacaktır. Düşmanlarının bile mertliğinden övgüyle söz ettiği Türk Silahlı Kuvvetlerimize yapılan bu namertçe hakaret, iftiralar cezasız kalmayacaktır.” ifadelerini kullandı. Türkiye gazetesi

selyus