Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 19 Ağustos 2018

Erkan Kandemir, “Ataş’ın ardından böyle bir göreve getirilmek benim için onurdur”

AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Kandemir, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Ataş’ın ardından böyle bir göreve getirilmenin kendisi için onur olduğunu söyledi.

AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Erkan Kandemir, görevi Mustafa Ataş’tan devraldı.

6. Olağan Büyük Kongresi sonrası belirlenen yeni Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyelerinin devir teslim töreni, Genel Merkez’de gerçekleşti.

Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Kandemir, devir teslim töreninde yaptığı konuşmada, Ataş’ın ardından böyle bir göreve getirilmenin kendisi için onur olduğunu söyledi.

Kurumsal bir siyasi hareket olan AK Parti’nin özünde teşkilatçılığın bulunduğunu dile getiren Kandemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir dünya lideri olduğunu, teşkilatçılığı ondan öğrendiklerini ifade etti.

Kandemir, “Bizde anlayış, Sayın Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle, hakimlik değil, hadimlik, kademeler arttıkça hademe olmak, mücadele etmek, hizmet etmek, gayret etmek. Bu vazifeyle daha çok hizmet edeceğini biliyor olmak, bizim temel teşkilatçılık şiarımız.” dedi.

Yerel seçimlere dikkati çeken Kandemir, böyle bir dönemde daha çok çalışılması gerektiğini vurguladı.

Partinin dünkü 6. Olağan Kongresi’ne değinen Kandemir, “Dün bir kere daha gördük ki 17 senenin sonunda değil, 17 senenin başındayız. Heyecanımız diri, Allah’ın izniyle bu ülkeye de dünyaya da bir iddiayı, hayali gerçeğe çevirmenin ne demek olduğunu göstermiş olmanın, yarını daha güzel yapacak olmanın gayretini hep birlikte göstermeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Kandemir, bugüne kadar görev yapan teşkilat başkanlarına şükranlarını sundu.

“ÖMRÜMÜN SONUNA KADAR DAVAMIZ İÇİN ÇALIŞMAYA HAZIRIM”

Görevi Kandemir’e devreden Mustafa Ataş da siyasi hayatına 1977’de Milli Selamet Partisi Gençlik Kolları’nda başladığını, 41 yılı aşkın süredir aktif olarak siyasette yer aldığını belirtti.

Ataş, 12 Eylül 2015’te teşkilat başkanlığı görevini üstlendiğini, AK Parti Genel Merkezi’nde 16 yıldır görev yaptığını söyledi. Ataş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bu süreçte kendisini desteklediği için teşekkür etti.

Teşkilatçılığı Erdoğan’dan öğrendiğini ifade eden Ataş, merkeze adaleti, dürüstlüğü, sadakati, ahlakı koyduklarını, bu düsturlarla çalıştıklarını kaydetti.

Teşkilat başkanıyken Erkan Kandemir ile İstanbul’da çok iyi çalışmalar yürüttüklerini anlatan Ataş, birlikte çalışmaktan onur duyduğu Kandemir’e görevi teslim etmenin kendisini mutlu ettiğini dile getirdi.

Erdoğan ile 33 yılı aşkın süredir çalışmaktan onur ve gurur duyduğunu vurgulayan ve duygusal anlar yaşayan Ataş, tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Bunun bir vedalaşma olarak görülmemesini isteyen Ataş, 41 yılını bu davaya adadığını, ömrünün sonuna kadar davaları için çalışmaya hazır olduğunu söyledi.

Ataş, Kandemir’in her zaman yanında olacağını belirterek, görevinde başarılar diledi.

selyus