Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 13 Nisan 2019

Başkan Erdoğan, Yazıcı’nın cenazesinde

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’nın babası Mustafa Yazıcı’nın cenazesi yakınlarının ve sevenlerinin duaları eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı. Törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yazıcı’nın tabutuna omuz verdi. 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’nın babası Mustafa Yazıcı, tedavi gördüğü hastanede vefat etmişti. Yazıcı için Eyüp Sultan Camii’nde tören düzenlendi. Hayati Yazıcı’nın babasının cenazesi törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin son Başbakanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları, milletvekilleri, TBMM eski Başkanları ile eski milletvekilleri, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İBB Başkanı Mevlüt Uysal ile Yazıcı’nın ailesi ve sevenlerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Yazıcı için öğle namazını müteakip cenaze namazı kılındı. Törene katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yazıcı’nın tabutuna omuz verdi. Yazıcı’nın cenazesi Eyüp Mezarlığı’na defnedilmek üzere yakınlarının ve sevenlerinin duaları eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı.

selyus