Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 9 Aralık 2023

Faruk İbrahim Özbek, “Kadıköy’de değişim zamanı geldi”

AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Aday Adayı Faruk İbrahim Özbek, basın mensupları ile bir araya gelerek, aday olursa seçim sürecinde yapacaklarından bahsetti.

Konuşmasının satır aralarında iddialı çıkılar yapan Özbek, Kadıköy’de değişim zamanının geldiğini ifade etti.

Önceki dönem AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Sertip Akşahin, basın toplantısına katılarak yol arkadaşı Özbek’in yanında olduğunu gösterdi.

“Kadıköy’de tabuları yıkacaklarını söyleyen Faruk İbrahim Özbek, “31 Mart mahalli idare seçimlerde Kadıköy’de değişimi gerçekleştireceğiz. Kadıköy halkı şahsımı iyi tanır, bende Kadıköy’ü çok iyi tanırım. Bugün geldiğimiz noktada Kadıköy’ün bir çok semtini Afrika çöllerine çevirdiler. Yıllardır Kadıköy’de alt yapı çalışmaları yapılmıyor. Uzun yıllar sürdürdüğümüz esnaf kimliğimiz dolayısıyla hem Kadıköy’ün her karışını ve sorunlarını biliyorum hem de Kadıköylüler tarafından tanınıyorum. Kadıköylüleri çok iyi tanıyorum. Bu süreçte hiçbir zaman partimizin çizgisi dışında hareket etmedik. Tüm projelerimizi teşkilatımızla birlikte yaptık” dedi.

Özbek, Kadıköy’ü etkili ve şeffaf belediyecilik yönetim anlayışı ile tanıştırmak istediğinin altını özellikle çizdi.

AK Parti Kadıköy Belediye Başkan Aday Adayı Faruk İbrahim Özbek basın mensuplarına, Kadıköylüler için hazırladığı önemli projelerini adaylığı belli olduğunda detaylı bir şekilde açıklayacağını ifade etti. 

FARUK İBRAHİM ÖZBEK KİMDİR?

1970 yılında Şanlıurfa Hilvan ilçesinde doğup, 9 yaşına kadar burada yaşadım.1979 yılında terör olayları nedeni ile ailecek İstanbul’a göç etmek zorunda kaldık. İstanbul’da Kadıköy Bağdat caddesinde babamın devir aldığı bir bakkal dükkanında ben ve 2 ağabeyim hem okuyup hem de babamıza yardımcı olarak şahsım 10 yaşında çalışma hayatına başladım. İş hayatımız ailemle birlikte daha sonra gazete bayiliği ile devam etti. 1990-1992 yılları arası Amasya-Sarıkamış-Gebze garnizonlarında yazıcı çavuş olarak askerliğimi tamamladım. Askerden sonra Otomotiv sektöründe araçların tescil işlemlerini yürüten trafik müşavirliği yapmaya başladım ve 1992 yılında Ofis Trafik Müşavirliği adında bir şirket kurdum ve halen şirketimin başında faal iş hayatıma devam etmekteyim. Ofis Trafik olarak ülkemizin önde gelen otomotiv firmalarına hizmet vermekteyiz, aynı zaman da üst segment araçların da tescil işlemlerini yürüttüğümüzden dolayı iş, sanat ve spor dünyasından birçok önemli isim de müşteri portföyümüzde bulunmaktadır.

1994 yılında evlendim.1996 yılında doğan Berfin ve 2001 yılında doğan Helin Nur adında 2 kız çocuk babasıyım. 2012 yılında dünya görüşüme uygun gördüğüm ve erdemli iş adamlarının bir çatı altında toplandığı MUSİAD derneğine üye oldum. MUSİAD ta öncelikle hizmetler sektör kurulunda bir müddet bulundum ve bu kurulda başkan yardımcılığı yaptım daha sonra Yurtiçi teşkilatlanma komisyonunda yaklaşık 15 şubenin genel merkez ile irtibatlarını koordine ederek bu görevi Nisan 2019a kadar devam ettirdikten sonra 04 Mayıs 2019 tarihinde ki olağan genel kurulda Gn. Başkanımız Sn. Abdurrahman Kaan’ın tensipleriyle MÜSİAD Yönetim Kurulu üyeliğine seçildim ve aynı zamanda Yerel Üst Kurul Üye İlişkileri Komitesi Başkanlığı, Eylül 2021 tarihinde genel başkanımız Sn. Mahmut Asmalı’nın tensipleri ile MÜSİAD yönetim kurulu üyeliğine seçildim; Yurt İçi Teşkilatlanma Komisyonu Başkanlığını yürüttüm. 2015 yılında Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile tanışma ve görüşme şerefine nail olduktan sonra uzun yıllar yaşadığım ve iş hayatına devam ettiğim Kadıköy’le ilgili Sn. Cumhurbaşkanımızın da değerli fikirleri doğrultusunda Kadıköylülerin sesi olmak adına, “Kadıköy Benim Platformu”nu arkadaşlarımla beraber kurdum ve halen başkanlığı yapmaktayım. “Kadıköy Benim Platformu” olarak kurulduğundan bugüne kadar çocuklardan gençlere, annelerden büyüklerimize kadar toplumun her kesimini ilgilendiren çok önemli sosyal sorumluluk projelerini yürüttük.

EĞİTİM BİLGİLERİ

 • Küçükyalı 50.yıl Ortaokulu
 • Fenerbahçe Lisesi
 • Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Lisans
 • İngilizce (Alt seviye)
 • Kürtçe (iyi derece)

BU PROJELERDEN

 • Sokak çocukları, kağıt toplayan çocuklara yönelik proje.
 • 23 Nisanlarda, bölgemizdeki okullarda okuyan çocuklarımıza yönelik programlar ve hediye takdimleri.
 • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile yürüttüğümüz ANNELER KONUŞUYOR sempozyumu.
 • 18 Mart Çanakkale Şehitlerini anma programları.
 • 30 gün 30 iftar projesiyle Caddebostan sahilinde Kadıköylü iş adamlarının ve hayırseverlerin destekleriyle ramazan ayında her gün 1000 kişilik iftar sofraları kurup rahmet, bereket ve muaferet ayı Ramazanı Kadıköy’ de yaşattık ve yaşatmaya devam edeceğiz.
 • 15 Temmuz hain darbe girişiminde tankların alkışlandığı Bağdat caddesinde darbeden hemen sonra 20 Temmuz’da Bağdat caddesinin en önemli noktasında mobil platform hazırlayarak hocalarımızın sela okumasıyla başlayan ve tüm duyarlı Kadıköy halkının katılımıyla yüzlerce araçtan oluşan 15 Temmuz Şehitlerini Anma Konvoyu oluşturduk ve bu konvoy Bağdat Caddesinde oluşturulmaya çalışılan algıları kırmıştır.
 • Kadıköy’den Van’a kardeşlik köprüsü projesi ile Kadıköylü müteahhitlerimizin desteği ile Van ili Gevaş ilçesi/göründü köyünde yarım kalan ilkokulu inşaatını tamamladık ve bu proje kamuoyunda ses getirerek birçok STK’ya örnek olmuştur.
 • Gençlerimizi uyuşturucu belasından uzak tutmak adına bir tiyatro grubuna hazırlattığımız, ‘İRADENİN ZAFERİ’ adlı bir tiyatro oyununu bölgemizde 5 okulda oynattık ve çok önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attık,
 • 6 Şubatta ülkemizde yaşanan deprem felaketinden sonra Kadıköy Benim Platformu olarak bölgemizde başlatmış olduğumuz yardım kampanyası ile yaklaşık 3 tır giyecek ısınma ve barınma malzemelerini Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta platformumuzun gönüllüleriyle birlikte depremzedelere dağıttık.
 • Bu ve bunun gibi projelerle Kadıköy’ de adından en çok sözü edilen STK haline geldik. Kadıköy uzun yıllardır maalesef çeşitli sebeplerden dolayı, AK Parti belediyeciliği ile tanışamadı, İstanbul’ un en müstesna ilçelerinden biri olan Kadıköy’ü hak ettiği yönetime kavuşturmak için tüm planlarımızı yaptık Kadıköy’ de yaşayan tüm kesimlere hitap eden bir anlayışla ve yerelde şahsi bilinirlik doğrultusunda 40 yıldır Kadıköylülerin bir evladı olarak parti farkı gözetmeksizin bölgede yaşayan herkesin sevgisine nail olmuş bir kişi olarak 2024 yerel seçimlerinde  AK Parti Kadıköy Belediye Başkan adaylığına  talip olduğumu ve görev verildiği takdirde Kadıköy Belediye Başkanlığını AK Partimize kazandıracağımız inancıyla takdirlerinize sunarım.

selyus