Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 15 Mart 2019

Gençlerin ağabeyi Yunus Köse, Sultanbeyli Belediye Meclis Üyesi Adayı

AK Parti İstanbul Gençlik teşkilatlarının tecrübeli Siyaset adamı ve gençlerin ağabeyi Yunus Köse, AK Parti Sultanbeyli Belediye Meclis Üyesi Adayı oldu…
AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyesi Yunus Köse, AK Parti Sultanbeyli Belediye Meclis Üyesi Adayı oldu. Genç yaşına rağmen bugüne kadar yaptığı birçok başarılı çalışma ile ön plana çıkan Köse, meclis üyeliği adaylığı ile gençlere örnek olmaya devam ediyor.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın; ‘’Gençler bizim şahlanışımız, yükselişimiz’’ şiarıyla hareket eden Yunus Köse, hem Sultanbeyli hem de Cumhur İttifakının seçimden zaferle çıkması için yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.
Köse, belediye meclis üyeliği yaparak Sultanbeyli’de gençlerin sesi olmayı ve daha yaşanılır bir Sultanbeyli için çalışmalarını sürdürmeyi hedefliyor.
YUNUS KÖSE KİMDİR?
1990 yılında Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde doğan Köse, ilköğrenimini Kahramanmaraş’ta tamamladıktan sonra orta öğrenimine ve liseye İstanbul’da devam etti. İstanbul Küçükçekmece Kadriye Moroğlu Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde sürdürmektedir.
2017 yılından bu yana kendi kurmuş olduğu Teknoloji, Tasarım ve İletişim Şirketinin yanında Yazılım ve Ar-Ge sektöründe çalışmalarında devam etmektedir.
Siyasi hayatına 2009 yılında AK Parti İstanbul Gençlik Kolları’nda başlayan Köse, 2010-2012 yılları arasında AK Parti Marmara Üniversitesi Okul Başkanlığı görevini yürüttü.
2013-2014 yılları arasında AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Komisyon Üyeliği yaptı. 2015-2016 yılları arasında gerçekleştirilen 4. Olağan Kongre ile birlikte AK Parti İstanbul Gençlik Kolları İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. 2015-2016 yılları arasında Sivil Toplum ve Halkla İlişkilerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.
2016 Şubat ayından itibaren Üsküdar Gençlik Kolları Başkanlığı görevine atandı. İki yıllık İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı görevinin ardından 11 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen Genel Merkez Gençlik Kolları 5. Olağan Kongresi’nde MKYK Üyeliğine seçildi. Seçim İşleri Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.
Marmara Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Üyeliği, Marmara Genç Vizyon Kulübü Başkanlığı, YÖK Türkiye Öğrenci Konseyi Koordinatörlüğü ve Uluslararası Araştırmalar Derneği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği gibi bir çok sivil toplum hareketinde görev aldı.
Orta düzeyde İngilizce bilen Köse, evli ve 1 çocuk babasıdır..

selyus