Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 27 Ocak 2023

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’ndan ittifak açıklaması

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, canlı yayında partisinin Cumhur İttifakı’na katılması konusuyla ilgili açıklamada bulundu.

Türkiye gazetesinin haberine göre HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu katıldığı canlı yayında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen Yapıcıoğlu, ittifak sorusuna da cevap verdi. Yapıcıoğlu, Görüşmeler olumlu devam ediyor” dedi.

“GÖRÜŞMELER OLUMLU SÜRÜYOR”

Habertürk’te konuşan Yapıcıoğlu, Cumhur İttifakı’na katılıp katılmayacaklarına ilişkin, ”Sayın Erdoğan ile ilk kez görüşmedik. Son görüşmemizde İttifaka katılmamız yönünde teklifte bulunuldu. Görüşmeler olumlu devam ediyor” dedi.

Erdoğan’la ne konuştunuz ve neden görüştünüz?’ sorusuna Yapıcıoğlu, ”Sayın cumhurbaşkanıyla ilk görüşmemiz değil. Daha önce de görüşmüştük, bundan sonra da muhtemelen görüşürüz. Başka partilerle görüşmemiz oldu. İYİ Parti, Deva, Gelecek, Saadet ve Yeniden Refah’la da görüştük. HDP, MHP ve CHP ile görüşmemiz olmadı. AK Parti ile ya da sayın cumhurbaşkanı ile görüşmelerimizde genel anlamda memleket meselelerini görüştük. Bu son görüşmemizde seçim meselesi gündemdeydi. Görüşmelerin devam etmesi konusunda mutabık kalındı. İttifak da konuşuldu. Sayın cumhurbaşkanı ‘Cumhur İttifakı’na dahil olur musunuz’ diye teklif etti. Başka bir kanaldan da bize teklif gelmişti. Yüz yüze görüşmede teklif olunca değerlendiriyoruz. Şu anda olumsuz bir durum yok.” diye cevap verdi. Türkiye gazetesi

selyus