Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 22 Şubat 2021

İsmail Erdem, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Kızılay’ı ziyaret etti

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Edem, koronavirüs ile mücadele kapsamında ilk günden buyana vatandaşların sağlığı, ihtiyaçları ve güvenliği için gece gündüz demeden fedakarca gayret göstererek çalışan Ataşehir İlçe Sağlık Müdürü Fatih Kırklar ile filyasyon ekibini, Türk Kızılay’ı Ataşehir Şube Başkanı Talha Keleş ve destek grubunu, sahada asayişi sağlamak için nöbet tutan emniyet mensubu polislerimizi ziyaret ederek börek, tatlı, çay ikramında bulundu. Başkan Erdem’e ilçe yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.

Türkiye’nin salgınla mücadelesinde Sağlık Bakanlığı’nca oluşturulan ve Ataşehir İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fatih Kırklar’ın koordinesinde çalışan filyasyon ekibini ziyaret eden AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem, “Tüm sağlık çalışanlarımız birer kahramandır” dedi.

“FEDAKARLIKLARI VE ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARI İLE TARİH YAZIYORLAR”

Ziyaret esnasında İlçe Sağlık Müdürü Kırklar’dan çalışmalar hakkında bilgi alan İsmail Erdem, “İlçe Sağlık Müdürlüğümüze bağlı doktor ve sağlıkçılardan oluşan filyasyon ekibimiz, koronavirüs testi pozitif çıkan hastaların verdiği bilgiler ve araştırmalar doğrultusun da hastanın temas ettiği kişileri buluyor, ilk olarak iletişim kuruyor ve yapılması gerekenleri tek tek anlatıyor. İlaçlarını evlerine kadar bırakıp iletişim halinde kalarak hemen kontrol altına alıyorlar. Gayretli çalışmaları ile koronavirüsün yayılmasını önlemekte ön safhada mücadele eden filyasyon ekibi, 7 gün 24 saat zaman mefhumu olmadan çalışıyorlar. Fedakarlıkları ve özverili çalışmaları ile tarih yazıyorlar. Bizlerde elimizden ne geliyorsa her daim yanlarındayız. Onun için tüm sağlık çalışanlarımıza bir kez daha tek tek teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BU SOĞUK HAVALARDA SOHBET VE MUHABBETLE GÖNÜLLERİMİZ ISINDI”

Ayrıca Kızılay Gönüllüleri ile de bir araya gelen İsmail Erdem, “Bu soğuk havalarda sohbet ve muhabbetle gönüllerimiz ısındı. Gönüllü olarak Kızılay için hem pandemi ile mücadelede hem de kan ihtiyacı halinde bağış organizasyonları ve ihtiyaç sahiplerinin yanında yer aldığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Yaptığınız her iyilik, vesile olduğunuz her hayır sizin hem dünya hem de ahiretiniz için fayda sağlayacaktır. Çalışmalarınız geleceğiniz de hayırla yad edeceğiniz güzel hatıralar arasında yer alacaktır. En güzeli de budur” şeklinde konuştu.

Ataşehir Merkez Taksi Durağı’nı da ziyaret eden İlçe Başkanı İsmail Erdem, şoförlerle sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

selyus