Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 21 Şubat 2021

Osman Nuri Kabaktepe İstanbul İl Başkanı

AK Parti Genel Merkez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Bayram Şenocak’ın yerine Osman Nuri Kabaktepe atandığını açıkladı.
Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlenen Kabaktepe, , 24 Şubat’ta yapacağı AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongresinin başkan adayı oldu.
OSMAN NURİ KABAKTEPE KİMDİR?
Osman Nuri Kabaktepe, araştırmacı yazar, STK yöneticisi, siyasetçi. 1 Aralık1970’te Ordu’nun Fatsa ilçesinde doğdu. Fatsa İmam Hatip Lisesini bitirdikten sonra Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu. Aynı bölümde yüksek lisans eğitimini tamamladı.
Refah Partisi ve Fazilet Partisinde çeşitli görevler üstlendi. Kurucu başkanı da olduğu Saadet Partisi İstanbul il yönetimi ve partinin Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2004 yerel seçimlerinde SP’den Fatsa belediye başkan adayı oldu, seçilemedi.
Saadet Partisi Gençlik Kolları Eski Genel Başkanı. İlim Yayma Cemiyeti denetim kurulu üyesi ve Türkiye Gençlik Vakfı (TUGVA) yüksek istişare kurulu üyesi, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği genel başkan yardımcısı olarak görev yaptı. 2016 yılında Maarif Vakfı yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

selyus