Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 5 Ağustos 2023

İYİ Parti’den CHP’ye yerel seçim resti!

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, yerel seçimlere ilişkin konuştu. Yerel seçimlerde kendi adaylarını çıkaracaklarını söyleyen Yüksel, durumun Kılıçdaroğlu ile ilgili olmadığını ifade etti.

Tekirdağ’a gelen İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, tabanın talebiyle yerel seçimlere kendi adayları ile gireceklerini ifade etti. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yüksel, bu durumun Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili olmadığını tamamen parti tabanı talebiyle ilgili olduğunu da sözlerine ekledi.

“YEREL SEÇİMLERE KENDİ ADAYLARIMIZLA GİRECEĞİZ”

Yüksel, kentteki Hasan Ali Yücel Meydanındaki açıklamasında “Şimdi Genel Başkanımız, olağan genel kurulda açıkladı. Aynı şekilde parti sözcümüz Prof. Dr. Kürşat Zorlu beyde zaman zaman açıkladı. Biz tabanımızın da talebi ile yerel seçimlere kendi adaylarımızla girme talebimiz var.

“KILIÇDAROĞLU İLE İLGİLİ DEĞİL”

Bu istikamette çalışmalar yapıyoruz, hazırlıklarımız bu yönde ama konjonktür değişir, siyasi gelişmeler değişir, talepler değişir bizim bu konuda siyasi kurullarımız toplanır görüşülür. Ona göre bir karar verilir. Ama öncelikle şu anda bütün çalışmalarımız bütün hazırlıklarımız kendi adaylarımızla girme yönünde. Talep tabanımızın talebi, siyasi gelişmeler seçim öncesinde ne getirir oturulur konuşulur, gelen teklifler talepler değerlendirilir” diyerek bu durumun Kılıçdaroğlu ile ilgili olmadığını ifade etti. İhlas Haber Ajansı

selyus