Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 9 Ekim 2021

Kandil’in sözcüsü Pervin Buldan, PKK’nın taleplerini CHP’ye iletti (!)

Terörle mücadelenin durdurulmasını isteyen eş genel başkanları Pervin Buldan söz konusu ilkeleri açıklarken, “Savaş politikaları, silah ve çatışma yöntemleri yerine diyalog ve müzakere seçenekleri düşünülerek adım atılmalıdır.”

HDP’nin Kandil onaylı ve skandal taleplerinin yer aldığı sözde “Demokrasi Tutum Belgesi”, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) yöneticilerine sunuldu.

Muhalefet partilerinin erken seçim çağrılarının gölgesinde sıkı bir ittifak pazarlığı var. Liderlerin genel merkez yollarını aşındırdığı bu günlerde 6 siyasi partinin kurmayları da art arda toplantılar yapıyor.

HDP, geçen günlerde kamuoyuna açıkladığı 11 maddelik Demokrasi Tutum Belgesi’ni CHP’ye sundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, ziyareti sosyal medya hesabından duyururken, HDP heyeti ile tutum belgesi üzerine görüş alışverişinde bulunduklarını bildirdi.

Millet İttifakı’nın ortağı HDP’nin Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan başkanlığındaki parti heyeti, CHP’yi ziyaret etti

HDP’nin eş genel başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar’ın açıkladığı ilkelerde ise terörle mücadelenin durdurulması yer alıyor. Pervin Buldan söz konusu ilkeleri açıklarken, “Savaş politikaları, silah ve çatışma yöntemleri yerine diyalog ve müzakere seçenekleri düşünülerek adım atılmalıdır”

İlginizi çekebilir

28 ŞUBAT…!!!

28 ŞUBAT…!!!

selyus