Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 27 Şubat 2024

Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi Ardahanlılarla buluştu

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, Ardahanlılar ile bir araya geldi. Maltepe için hazırladığı projeleri anlatan Kadem Ekşi, 31 Mart yerel seçimlerinde destek istedi.

Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, Maltepe Ardahanlılar Derneği’ni ziyaret etti. Dernek Başkanı Yaşar Geler ve Ardahanlılarla bir araya gelen Kadem Ekşi, projelerini anlattı.

“MALTEPE’DE 15 BİN BİNAYI YERİNDE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ”

Maltepe’nin kentsel dönüşümde adeta “kırmızı alarm” verdiğini vurgulayan Kadem Ekşi, “İlçemizde ilk depremde yıkılabilecek 15 bin binamız var. Bunları yenileyeceğiz. Yerinde dönüşümü esas alarak yapacağız. Gülsuyu, Gülensu, Başıbüyük mahallelerimizde kentsel dönüşümü hızla başlatıyoruz. Kentsel dönüşüm artık bizim için bir tercih değil zorunluluk. Yaşam hakkı, barınma hakkı kapsamında, anayasal güvence temelinde bu konuyu hızlandırmamız lazım” diye konuştu.

“ANADOLU YAKASININ EN BÜYÜK SPOR KOMPLEKSİNİ CEVİZLİ’DE YAPIYORUZ”

Gençlere dokunacak projelere imza atacaklarını söyleyen Cumhur İttifakı AK Parti Maltepe Belediye Başkan Adayı Kadem Ekşi, “Çok güzel bir gençlik merkezini Cevizli’de gençlerimizin hizmetine sunacağız. Projelendirildi. Basketbol, tenis, okçuluk, yüzme gibi branşları içerisinde barındıran bir merkez olacak. E-5 kenarında 23 dönümlük bir araziydi. Benim de İBB meclisinde olduğum dönemde satışa çıkmıştı. Ben bunu bir şekilde hazine arazisi olarak kaydettirdim. Tahsisini de şu anda Spor Bakanlığı’na yapıldı. İhalesi yapılıyor. Anadolu yakasının en büyük spor kompleksini Cevizli’de yapıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Kadem Ekşi Anadolu Yakası’nın Atatürk Kültür Merkezi’ni Maltepe sahilinde inşa edeceklerini açıklayarak, uluslararası etkinliklerin yapılacağı merkezin projesinin hazır olduğunu ifade etti.

“HER MAHALLEDE KREŞ OLACAK”

Çalışan anneler için mahalle kreşlerinin önemli olduğunu vurgulayan Kadem Ekşi, “Şu anda Maltepe’de 9 kreşimiz var. Biz her mahalleye bir kreş yapacağız. Çalışan anneler var. Eskiden büyükanneler dedeler bakıyordu. Annelere destek olmamız lazım. Bir yere gezmeye gittiğinizde de çocukları kreşlere bırakabileceksiniz” dedi.

Maltepe’nin otopark sorununa da değinen Kadem Ekşi, 18 mahallede yer altı otoparklarını hızla inşa ederek park probleminin önüne geçeceklerini kaydetti.

“BOTANİK PARK, İSTANBUL’UN YENİ VİZYON PROJESİ”

Maltepe’de hayata geçirilecek Botanik Park projesinin İstanbul için yeni bir cazibe merkezi olacağını söyleyen Ekşi, “Botanik Park İstanbul’un yeni cazibe ve çekim merkezi. 8.2 kilometrekare. 2 yıl sürecek. Burada spor alanları, koşu parkurları, çocuklar için ekolojik köyler var. Bu dev bir proje, çevreci bir proje. Ben de uzun yıllardır çevre aktivisti olan bir bireyim. Ekoloji ve ekosistem üzerine çalışmalar yaptım. Çevreci bir başkanım. Bu projeyi çok önemsiyorum. Bu proje İstanbul’un yeni vizyon projesi” diye konuştu.

“YENİDEN SÜREYYA PLAJI”

Cumhuriyetin ilk yıllarında yapılan Süreyya Plajını ihya edeceklerini açıklayan Başkan Adayı Kadem Ekşi, “Plajlarımız kaybolmuştu. Süreyya Plajı hafızalarımızdaydı. Bizim cebimizde 25 kuruş yoktu o zamanlar. Su satardık. Kenardan girerdik Süreyya Plajı’na. O plajı yeniden ihya edeceğiz. Çalışmalarını şu anda yaptırdım. En sığ yerleri bulduk. ‘Yeniden Süreyya Plajı’ diyerek başlayacağız. Herkesin tatile gidecek parası yok. Bu çok önemli. Burada insanlar nefes alacak” dedi.

Sokak hayvanları ile ilgili çalışmalar da yapacaklarını anlatan Ekşi, yeni barınaklar ve kısırlaştırma merkezleri kuracaklarını açıkladı.

“MESLEK EDİNDİRME MERKEZİ SAYESİNDE GENÇLERE ALTIN BİLEZİK TAKACAĞIZ”

Gençler için meslek edindirme merkezi kuracaklarını belirten Kadem Ekşi, “Ben iş dünyasındayım. Meslek edindirme merkezleriyle gençlere altın bilezikleri takmamız lazım. Gençler diplomalarını alıyorlar ama sokağa işsiz çıkıyorlar. Onları meslek edindirme kursları ile, sektörel uzmanlık eğitimleri ile yılda 2 bin, 5 yılda 10 bin gencimizi iş dünyası ile buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

“MALTEPE’DE YENİ BİR ŞEHİR HASTANESİ KURUYORUZ”

Maltepe’de kurulacak yeni şehir hastanesinin de müjdesini veren Kadem Ekşi, “Maltepe eğitim ve sağlık merkezi olacak. Eğitim alanında 5 tane üniversitemiz var 150 bin öğrencimiz var. Sağlık alanında da devlet hastanelerimiz var. Sağlık bakanımız ile görüştük. İhalesi yapıldı. Yeni bin yatakla şehir hastanemizi Başıbüyük’teki alanda kuruyoruz” şeklinde konuştu.

İlginizi çekebilir

Tarih zalimleri asla unutmayacak

Tarih zalimleri asla unutmayacak

selyus