Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 29 Ocak 2024

Maltepe Belediye Başkan adayı Kadem Ekşi, Hataylı depremzedelerle buluştu

Cumhur İttifakı’nın Maltepe Belediye Başkan adayı Kadem Ekşi, AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Erdoğan Akkaya ve beraberlerindeki teşkilat mensupları, Hatay’da yaşanan depremin ardından mağdur olan vatandaşlarla akşam yemeğinde bir araya geldi.

Hataylılarla dayanışma yemeğinde, Ali Güllü hocanın tüm şehitlerin ruhu için okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından hep beraber dua edildi. Toplantıda, İstanbul Hatay Birlik ve Dayanışma Derneği Başkanı Şakir Dağdelen, Hatay Dernekler Federasyonu Başkanı Hüseyin Yılmazer birer konuşma yaptı.

“MALTEPE’DEN HATAY’A DUALARIMIZ SİZİNLE”

Duygusal anların yaşandığı toplantıda konuşan Ekşi, depremzedelerle buluşmalarının önemine vurgu yaparak, “Bugün yaşadığınız acıya ortak olmak, birlikte çözüm arayışı içinde olmak için buradayız. Maltepe’den Hatay’a dualarımız ve desteğimiz her zaman sizinle olacak. Sizin yanında olmak, acınızı paylaşmak, bizim için bir insanlık görevidir. Her zaman yanınızdayız ve desteğimizi esirgemeyeceğiz.” şeklinde konuştu. “Yaşanan acıları paylaşmak, dayanışma içinde olmak bizim için son derece önemli” diyen Ekşi sözlerine şöyle devam etti:” Hataylı kardeşlerimizin yanında olmak, onların yaralarını sarmak için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. “Şair Hüsamettin Elçi’nin şiiri ile gece sona erdi.

İlginizi çekebilir

Al birini, vur ötekine..!!

Al birini, vur ötekine..!!

selyus