Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 14 Ekim 2023

Meral Akşener, “Ali Babacan dürüst ol”

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Altılı Masa’daki diğer partilere tepki gösterdi. Seçimi kaybetmelerinde herkesin payı olduğunu belirten Akşener “Sayın Ali Babacan ‘Ben kimseden bir şey talep etmedim’ diyor. Deva Partisi, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi kıyma edildi. İttifakın içinde açık ve dürüst olacaksınız. Gizli bir iş asla yapmayacaksınız” ifadelerini kullandı. Meral Akşener, ittifak sisteminin de kimseye faydası olmadığını savundu.

Seçim yenilgisinin ardından dağılan altlı masada tartışmalar bitmek bilmedi. Son olarak muhalefet cephesinde ittifak krizi yaşandı. İYİ Parti lideri Meral Akşener yerel seçimlere kendi adayları ile gideceğini açıkladı. Meral Akşener ziyaret ettiği şehirlerde bir bir adaylarını tanıttı. Akşener son olarak Kahramanmaraş’ta partililerle bir araya geldi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programda yerel seçimler öncesinde partinin Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı için aday gösterdiği Mesut Dedeoğlu’nu partililere tanıttı.

“2028’DE BU ÜLKEYİ YÖNETECEK PARTİ OLACAĞIZ”

İşinin erbabı kaliteli isimlerle yerel seçimlere katılacaklarını dile getiren Akşener, “Mesut Dedeoğlu belediyeyi alacak ve belediyenin üstünde olan her türlü görevi, birinci sınıf kalmadan çalmadan, çaldırmadan, çaldırmadan haksızlık yapmadan yerine getirecek. Biz artık bu yerel seçimde yalnız, tek başımıza 81 bir ilde aday göstererek ve iddia ediyorum ki İzmir gibi, Kahramanmaraş gibi, Eskişehir gibi daha sonra açıklayacağımız pek çok yerdeki o gerçekten işinin erbabı adaylarımızla iyi belediyeciliği, sosyal belediyeciliği, proje belediyeciliğini nasıl yapılacağını bu ülkeye ispat edeceğiz. Biz 2028’de de Allah’ın izniyle milletimizin teveccühü ile biz bu ülkeyi yönetecek parti olacağız” diye konuştu.

“İTTİFAK SİSTEMİNİN KİMSEYE FAYDASI YOK”

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 6 partinin bir araya gelerek oluşturduğu Millet İttifakı’nı eleştiren Akşener, “Sonuç itibari ile en son 14 Mayıs, sonraki aşama ve kaybedilen bir seçim. Bu kaybedilen seçim elbette hepimizin payına düşen eksiklik vardır. Ama her siyasi parti kendi konumunu da değerlendirmek konumundadır. Bizim partiye bir alerji var zannediyordum, ama ilginç Sayın Babacan televizyonda ben hiç kimseden bir şey talep etmedim, kendi kendimize girecektik. Onlar talep etti. Ama seçim bittikten sonra kurumsal yapının vermiş olduğu milletvekilleri ile ilgili olarak da Deva Partisi, Saadet Partisi ve Gelecek Partisi kıyma edildi. İttifak dediğiniz iş birliği, kurallar manzumesidir. O kurallar manzumesinde birbirinize karşı açık ve dürüst olacaksınız. Bu açık ve dürüstlüğü arkadaşlarınız da bilecek, gizli bir iş asla yapmayacaksınız. Çünkü sokakta sorulan sorulara cevap vermek zorunda olan partililer ve evlere giren adaylarınızdır. Onları mahcup edecek ve zora düşürecek iş yapmayacaksınız, yaptıysanız da gizlemeyeceksiniz. Sorumluluğu üstleneceksiniz, ondan sonra da saç saça baş başa bir görüntü vermeyeceksiniz. Bu saç saça mevzusunu bizim üstümüze bıraktılar bence sakıncası yok. Ama gördük ki biz bu ittifak sistemlerinin hiçbir faydası yok, seçmene de faydası yok. Önemli olan milletimizin düşündüğü ve bu seçim sonuçlarına göre de milletimizin bize ne kadar değer verdiği, bizi ne kadar önemsediği şimdi göreceğiz” dedi. turkiyegazetesi.com.tr

selyus