Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 11 Kasım 2018

Metin Karadayı, Ataşehir Belediye Başkanlığı için aday adayı

Ataşehir’in sevilen isimlerinden Metin Karadayı, yoğun bir kalabalığı da arkasına alıp AK Parti Ataşehir İlçe binasına gelerek Aday Adaylık müracaatını yaptı. Siyasi kariyerinde Refah ve Fazilet Partilerinde Gençlik Kolları Mahalle Başkanlığı, İlçe, İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunan Karadayı, AK Parti kurulduğu yıldan bu yana Dünya Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın arkasında amasız, fakatsız dimdik yürümeye devam ediyor.

Aday Adaylık dosyasını İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan’a teslim eden Karadayı, toplantıda salonun şunları söyledi: “31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimler’inde Ataşehir Belediye Başkan Aday Adaylığı ile ilgili müracaatımızı AK Parti İlçe Başkanlığına yaptık. Bizleri orada yalnız bırakmayıp yanımızda olan veya işi olup gelemeyen dua ve desteklerini bizden eksik etmeyen tüm dost ve arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Herkesten Allah razı olsun. İyi ki varsınız.”

KARADAYI, “ATAŞEHİR KİMLİĞİNE KAVUŞMALIDIR”

Konuşmasına devam eden Karadayı, “Ataşehir, gözbebeğimiz İstanbul’umuzun yeni ilçelerindendir. İstanbul adlı görkemli ağacın bu yeni ve taze sürgünü her ne kadar ilçe olmuşsa da kimliğini ve kişiliğini bulamamış, İstanbul’a liyakat noktasında geri kalmıştır. Çünkü Ataşehir’imiz kendisine ruh verecek, kimlik kazandıracak bir yerel yönetim bilincinden mahrum kalmıştır. Oysa yenilik ve dinamizmi ile geleneksel yanlışlardan uzak ve geleceğe hazır bir ilçe inşa edilebilirdi. Tüm halkı kucaklayacak bir yönetim, fiziki ve kültürel olarak gerçekleşecek doğru hedef, Ataşehir ilçemizi hem iyi, hem de güzele götürecektir.

Medeniyetimizin köklü mirası çağdaş bir bilinçle harmanlansa, günlük ve populist yaklaşımlarla değil, gelecek vizyonuyla bir Ataşehir ideali oluşturulsa, tüm ülkemizdeki benzer ilçelere de örneklik teşkil edebilecektir. Zor zamanlardan geçen ülkemiz için bir kardeşlik anıtı, birlik ve beraberlik meşalesi gibi aydınlık olması gereken Ataşehir, ne yazık ki politik bir kilitle kilitlenmiş durumda. Yaşadığı toprağın ruhuna sahip olmayanların o toprağa katacakları bir ruh da olamaz.

Yaşadığı topraklara sadakat ve o toprakların ruhuna tabi olan bir zihniyetin, Ataşehir gibi yepyeni ve umut olan bir ilçede yapacağı çok şey vardır. Öncelikle Anadolu’nun her renk ve kokusunu barındıran insan zenginliğimize hiçbir ayrım gözetmeden aynı gözle bakmak, aynı yürekte yer vermek gerekmektedir. Her şey insanla başlar ve güzelleşir çünkü her şey insan içindir. Makamda oturma ve refah içinde yaşama zevkine değil, yaşatma aşkına gönül vermiş olanların Ataşehirli olması gereken yere taşıması mümkündür. Bunun sermayesi ise saf ve net bir insan sevgi ve saygısıdır.

Ataşehir, pragmatist ve kendinden başkasını düşünmeyenlerin elinden kurtulmalıdır.

Ataşehir, bir obez gibi değil zarif bir yapı gibi büyüyüp gelişmelidir.

Ataşehir, halk belediyeciliği değil, halkın belediyeciliği ile yönetilmelidir.

Ataşehir, her noktasına dokunan bir alçakgönüllülükle birlik ve beraberlik simgesi olmalıdır.

Ataşehir, ‘’hataşehir ‘’ olmaktan kurtulmalıdır.”

METİN KARADAYI KİMDİR?

1971 Üsküdar doğumlu, aslen Sinoplu’dur..

Ataşehir, ilçe olduğu günden bugüne Ataşehir ilçesinde ikamet etmekte olup 15 yılı aşkın aynı mahallede yaşamaktadır..

Yüksek tahsilini, Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde tamamlamıştır. Ayrıca Marmara Üniversitesinde Sosyal Sigortalar üzerine eğitim görmüş ve halen İstanbul Üniversitesinde Sosyoloji bölümü öğrencisidir.

Askerlik vazifesini 1999 yılında Diyarbakır 7.Kolordu Komutanlığında  takdirname alarak tamamlamıştır.

Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olup enerji alanında öncü bir holdingde İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü olarak çalışmaktadır. Evlidir.

Siyasi ve sosyal faaliyetlerine gençlik yıllarında başlamış ve öğrencilik yıllarında çeşitli sivil toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulunmuştur.

Refah Partisi ve Fazilet Partisinde mahalle başkanlığı, ilçe, il gençlik kollarında görev yapmıştır.

Anavatan Partisinde Üsküdar ilçe yönetim kurulu üyeliği ve ilçe başkanlığı yapmıştır. Anavatan Partisinin olağanüstü kongresinde genel başkan adayı olmuştur.

AK Parti Ataşehir ilçesine üyelik kaydını yaptırmış ve 2011 yılı milletvekilliği seçimlerinde İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı olmuştur.

2019 yılında yapılacak olan Mahalli İdareler seçiminde Ak Parti’den Ataşehir Belediye başkan aday adayıdır.

İlginizi çekebilir

AK Parti 17 yaşında

AK Parti 17 yaşında

selyus