Mustafa Ataş, reisle olan derin muhabbetini dolu gözlerle anlattı

Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından hazırlanan 50 Anadolu kanalından ortak yayınlanan “Anadolu Soruyor” programının konuğu AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş oldu. Programda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Mustafa Ataş, programda duygusal anlar yaşadı. 1994 yılında yapılan yerel seçimlerde; dönemin Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Recep Tayyip Erdoğan ile yaşadığı bir olayı anlatan hemşehrimiz Mustafa Ataş, o anlarda duygusal anlar yaşayarak gözyaşlarına hakim olamadı.

“REİS SİTEM EDİYOR, KESİNLİKLE İPTAL EDİLMESİ LAZIM”

İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, “Bir telefon geldi, Mustafa Bey dedi; ‘reisin selamı var bugün saat 14.00’e kadar programları iptal etmeni istiyor’ dedi. ‘hayırdır’ dedim, Kasımpaşa’da bir komşusu rahmetli olmuş, cenazeye katılacak dedi. Ben de programı yapmışım, akşam onaylamışız. Tabi olağanüstü şeyler gelişiyor. Eyvallah. Aksaray’da yeraltı esnaflarının düzenlediği yemekli bir toplantı var. Programı hiç unutmuyorum. Bin 500 kişilik bir yemekli toplantı. 15 gündür çalışma yapıyorlar. Neyse, dedim ki iptal edemeyiz. 15 gündür hastalık yapılıyor. Gerekçeyi sordum niye iptal edeyim? Diye. Dedi ki ‘cenazesi var.’ Dedim ki ‘cenaze sahibi anlayış gösterir.’ Sayın Tayyip Erdoğan Büyükşehir Belediye Başkan adayı. Cenazesine gitmediği için bir alınganlık göstermez. Kaldı ki telefon açılır, başsağlığı dilenir, akşam program bitince de evine ziyarete gidilir. İptal edemeyiz dedim ben. Telefonu kapattım. Tekrar bir 5 dk içerisinde; bir daha arandı. ‘Reis sitem ediyor, kesinlikle iptal edilmesi lazım.’ Edemeyiz, kusura bakma dedim. İkinci telefon görüşmesini yaptık, kapattık. Daha sonra üçüncü telefon geldi. Dedim ki ‘ben programı iptal etmiyorum, ildeki görevimden istifa etmeye gidiyorum’ dedim. Şimdi konuşma bitti, telefonu kapattık” ifadelerini kullandı.

“BU GİT GELLER İÇERİSİNDE ODAMDA OTURURKEN BİRDEN ARAÇ SİREN SESLERİ DUYULDU”

Mustafa Ataş, “Ben ile gittim, ile gittim ama telefonu kapattıktan sonra şöyle bir haleti ruhiye oldu bende; ‘niye itiraz ediyorsun, reisin talimatını niye dinlemiyorsun, niye programı iptal etmiyorsun?’ sorusunu soruyorum. Sonra da diyorum ki ‘reis benden böyle bir şeyi nasıl ister?’ reis sorumluluk sahibi, disiplinli, her yönüyle çok büyük özellikleri olan bir insan. Benden bu programı iptal etmemi ister. Ben iptal etmeye kalksam onun iptal etmemesi lazım. Böyle o git gel içerisinde il başkanlığına gittim ama son derece canım sıkkın. Bir yandan reisin talimatını yerine getirmediğim için üzülüyorum, bir yandan da reisim nasıl böyle bir şey talep eder, ister diye ona üzülüyorum. İle gittim, sanki dilekçe ile yazıyla o göreve gelmişiz gibi oturdum istifa dilekçesi yazım ‘program sorumluluğu görevimden istifa ediyorum’ diye. Saçma sapan bir şey. Ben oraya dilekçeyle mi geldim, yazıyla mı geldim. Duygusallık. Bu git geller içerisinde odamda otururken birden araç siren sesleri duyuldu. Kalktım camdan bakınca bir baktım reis ön tarafta eskort var, arkasında koruma aracı. İçeriye girdiler. Bu defa kendi kendimi telkine başladım. ‘sakın geri adım atma, dik dur, kararlılığını göster’ diye kendi kendimi telkin ediyorum. Biliyorum onun için geldiğini” şeklinde konuştu.

“YERİNDEN KALKTI GELDİ, SARILDI BANA DEDİ Kİ ‘SENİN BU KARARLILIĞINDAN DOLAYI SENİ TEBRİK EDİYORUM”

Milletvekili Ataş, “Çok ciddi sorumluluk sahibi bir insan olduğu için biliyorum. Geldi, benim odamın önünden geçerken ‘Mustafa Bey odama gelir misin?’ dedi. Dedim tamam. Biz fırçayı yiyeceğiz, ondan sonra geçip gideceğiz dedik. İçeriye girdik dilekçeyi de aldım. Dedi ki ‘Mustafa Bey nedir bu tafraların? Sabahtan beri bir programı iptal ettiremiyoruz’ dedi. Ben ağlayarak dilekçe elimde; dedim ki ‘reis biz bu seçimi alacak mıyız, almayacak mıyız? Bir. İi, beni dinleyecek misiniz dinlemeyecek misiniz?’. Buyur söyle dedi. Dedim ‘İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni almak istiyor muyuz?’ ‘tabi ki almak istiyoruz’ dedi. ‘almak istiyorsak bu program iptal edilemez’ dedim. Bin 500 kişilik bir toplantı. Bunun yansıması en az 5 bin kişi. Gerekçemiz ne? Kasımpaşa’da komşularımızdan bir tanesi rahmetli olmuş. Bunu insanlar yadırgarlar, yapılan hazırlıklara yazık günah. Bu da bizim oy kaybımız olur. ‘Ben bu seçimi kaybetmek istemiyorum. Bu hassasiyetlerimden dolayı da bu programı iptal edemiyorum’ dedim. Ama nasıl ağlıyorum. Hıçkıra hıçkıra ağlıyorum. Hiç unutmuyorum yerinden kalktı geldi, sarıldı bana dedi ki ‘senin bu kararlılığından dolayı seni tebrik ediyorum’ dedi. Aldı elimden kağıdı yırttı, çöpe attı. Dışarıya çıktı, arkadaşlar programımıza gidiyoruz dedi ve çıktı gitti” diye konuştu.

Kaynak: Elazığ son haber

İlginizi çekebilir

Ahmet Poyraz arayı açıyor!

Ahmet Poyraz arayı açıyor!

selyus