Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 11 Aralık 2018

Nihat Tanrıkulu, “Bize Portakal değil bize adam lazım adam!”

Önce basın açıklaması yapan ardından da Çağlayan Adliyesinde suç duyurusunda bulunan AK Parti Avcılar Belediye Başkan Aday Adayı ve Tüm Kalkınma ve İşadamları Girişimciler Derneği (TÜMKİAD) Başkanı Nihat Tanrıkulu, “Geçtiğimiz günlerde TÜMKİAD olarak ‘bize dolar değil vatan lazım’ demiştik. Şimdide şu sloganı söylüyorum: ‘Bize Portakal değil bize adam lazım adam!’ dedi.     

FOX TV’nin haber sunucusu Fatih Portakal, Fransa’da olduğu gibi Türkiye’de halkın ayaklanması için çağrıda bulundu. Bunun üzerine AK Parti Avcılar Belediye Başkan Aday Adayı ve TÜMKİAD Başkanı Nihat Tanrıkulu, bazı işadamları ve avukatlarla birlikte Çağlayan Adliyesi’nde onurlu bir duruş sergileyerek Fatih Portakal hakkında suç duyurusunda bulundu.

“SAKIN HA BU OYUNA GELMEYİN”

Fatih Portakal’ın yaptığı açıklamalar sonrası Çağlayan Adliyesi önünde bir basın açıklaması yapan Tüm Kalkınma ve İşadamları Girişimciler Derneği (TÜMKİAD) Başkanı Nihat Tanrıkulu, ulusal kanalların canlı yayınlarına bağlanarak, “Yüce Türk Milletine sesleniyorum; ‘Oyunlara gelmeyelim’. Fatih Portakal ve arkasında olan güçlerin yapmak istediği ortada. Ben, tüm Türkiye’nin Sivil Toplum Örgütleri ve sendika üyelerine sesleniyorum: ‘sakın ha bu oyuna gelmeyin’. Çünkü sokağa döküldüğünüzde devletinize zarar vereceksiniz. Milletinize zarar vereceksiniz. Polisinize zarar vereceksiniz. Biz bunu biliyoruz, bunun arkasında büyük oyunlar var. Sayın cumhurbaşkanımızın ve bu ülkenin arkasından büyük oyunlar oynanıyor. İşte Fatih Portakal ve onun arkasındaki güçlerin yapmak istediği bu ülkeyi karıştırmak” dedi.

“NE BU OYUNA GELİRİZ, NE DE BU OYUNA GELENLERE FIRSAT VERİRİZ”

A Haber muhabirinin Fatih Portakal’a neler söylemek istersiniz? sorusuna cevap veren Nihat Tanrıkulu, “Fatih Portakal’a şunu söylemek isterim: ‘Bu birliği, bu kardeşliği ve bu ülkeyi asla bölemeyeceksiniz. Bu devleti asla yıldıramayacaklasınız. Biz sokaklara ancak 15 Temmuz gibi ölüme ineriz. Biz Çanakkale ruhuyla ancak bir karış toprak için can vermeye meydanlara ineriz. Ne bu oyuna geliriz, ne de bu oyuna gelenlere fırsat veririz. Fatih Portakal’a buradan diyorum ki: ‘Haddin bil’” diye konuştu.

“BİZE PORTAKAL DEĞİL, BİZE ADAM LAZIM ADAM!”

Çağlayan Adliyesinde suç duyurusunda bulunan Tanrıkulu, “Geçtiğimiz günlerde TÜMKİAD olarak ‘bize dolar değil vatan lazım’ demiştik. Şimdide şu sloganı söylüyorum: ‘Bize Portakal değil bize adam lazım adam’ diyerek konuşmasını tamamladı.

 

selyus