Ana Sayfa DIŞ POLİTİKA, İÇ POLİTİKA 17 Mayıs 2021

Numan Kurtulmuş, “İsrail’e fiili bir müdahale olacak!”

Kurtulmuş, “İsrail fırsat bu fırsat olarak bakıyor. Süleyman Tapınağı’nı kurmak istiyorlar. İslam dünyasının amiral gemisi olarak bunu engelleyeceğiz.” diyen Kurtulmuş, “Önce diplomasi. İsrail’in fiilen durdurulmasının dışında bir yol kalmadı. Tüm uluslararası organizasyonlar harekete geçmeli. Bölgede bir barış gücü kurulmalı. Sayın Cumhurbaşkanımız şu an bir diplomasi atağı içinde. İnşallah ileride de bir fiili müdahale olacaktır” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Profesör Doktor Numan Kurtulmuş, A Haber ekranlarında İsrail’e yönelik fiili bir müdahale olacağını açıkladı.

Kurtulmuş şu ifadelerde bulundu:

Siyonist rejimin gücü İsrail topraklarındaki 7-8 milyon kişi değildir. Dünya genelinde çok sayıda bölgeye hakimler. Uluslararası kuruluşlara hakimler. Filistinli Müslümanları insanlık dışı barbar bir şekilde öldürüyorlar. Batı medyası bu durumu Yahudiler-Filistinliler çatışması olarak görüyor. Yazıklar olsun. BM nerede? AB nerede? Kimseden ses çıkmıyor. Dünya kör ve sağır bir şekilde gelişmeleri izliyor.

“İSLAM DÜNYASININ AMİRAL GEMİSİ OLARAK ENGELLEYECEĞİZ”

İsrail fırsat bu fırsat olarak bakıyor. Süleyman Tapınağı’nı kurmak istiyorlar. İslam dünyasının amiral gemisi olarak bunu engelleyeceğiz. Allah’ın izniyle Siyonizm’e karşı mücadele edeceğiz. İsrail hangi hayali kurarsa kursun, Türkiye tarihsel rolünü oynamaya devam edecek.

“İSRAİL’İN FİİLEN DURDURULMASININ DIŞINDA BİR YOL KALMADI”

Önce diplomasi. İsrail’in fiilen durdurulmasının dışında bir yol kalmadı. Tüm uluslararası organizasyonlar harekete geçmeli. Bölgede bir barış gücü kurulmalı. Sayın Cumhurbaşkanımız şu an bir diplomasi atağı içinde. İnşallah ileride de bir fiili müdahale olacaktır. Yeni Akit

selyus