Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 15 Ocak 2020

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, CHP Pendik İlçe Örgütünü sert bir şekilde eleştirdi…

CHP Pendik İlçe Örgütü, İlçe Kongresinde salonda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafının üzerini CHP bayrağı ile kapatarak yaptığı saygısızlığa Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, sert bir şekilde tepki gösterdi.

Başkan Ahmet Cin yaptığı açıklamada: “12 Ocak’ta yapılan CHP Pendik İlçe Örgütü Kongresi’nde milli iradeye açık bir saygısızlık yapılmıştır. Salonda bulunan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın fotoğrafı CHP parti görevlileri tarafından kapatılmıştır.

82 Milyon Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşının seçilmiş Cumhurbaşkanı’na yapılan bu saygısızlık; Cumhurbaşkanlığına olduğu kadar milli iradeye yönelmiş bir hadsizliktir.

Bu konudaki tepkiler çığ gibi çoğalmasına karşın bu eylem karşısında herhangi bir açıklama yapmayarak suskunluğu tercih eden CHP Pendik İlçe Örgütü’nü anlamamız mümkün değildir.

82 milyon vatandaşımızın Cumhurbaşkanı olan ve devletimizi temsil eden Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan bu saygısızlığı telin ederiz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

selyus