Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 28 Eylül 2022

Recep Tayyip Erdoğan, “Bizimle yarışacak kimse zaten yok”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Kadın Kolları Kuruluştan Bugüne MKYK ve İl Başkanları ile Toplantısı programında konuştu. AK Parti’nin en etkin kadın teşkilatlanmasını kuran parti olduğunu belirten Erdoğan, “AK Parti, Türk siyasi hayatında en yaygın ve etkin kadın teşkilatlanmasını kuran, genel merkezinden sandık kurullarına kadar tüm kademelerinde kadınlara en çok yer veren partidir. Bugüne kadar seçimlerden birinci parti olarak çıkmamızda kadınlarımızın hanelere girerek yürüttüğü gönül kazanma faaliyetlerinin çok büyük etkisi vardır. Dünyada pek çok siyasi parti AK Parti’nin kadın teşkilatlanmasını kendisine uyarlamaya çalışmıştır” dedi. Kadınları her zaman pozitif yönde ayrıştıran çalışmalar yaparak kadınların hayatta daha etkin olacağı işler yaptıklarını belirten Erdoğan, “Yaptığımız her reformda hayata geçirdiğimiz her eser ve hizmette, yürüttüğümüz her mücadelede kadınlarımızı yanımızda görmenin verdiği şevkle daha ileri adımlar attık. Yıllarca sadece sorunlarıyla istismarıyla, dramlarıyla, mağduriyetleriyle gündeme gelen kadınlarımızı ülkemizin beşeri sermayesinin ana unsuru haline dönüştürdük” diye konuştu.

“AK PARTİ İLE GENÇLERİ AYRIŞTIRMAYA ÇALIŞANLARIN OYUNUNU BOZACAĞIMIZA İNANIYORUM”

Sakarya’da 2023 seçimlerinde ilk defa oy kullanacak 6 milyon genci kucaklamaya yönelik bir kampanyanın ilk toplantısını gerçekleştirdiklerini söyleyen Erdoğan şu açıklamayı yaptı:

“Kızı ve erkeği ile gençlerimizin coşkusunu dalga dalga tüm Türkiye’ye yayarak AK Parti ile gençleri ayrıştırmaya çalışanların oyununu bozacağımıza inanıyorum. Küresel ekonomik krizin ülkemize olan etkileri sebebiyle sıkıntı yaşayan her kesimi rahatlatacak adımları attık, atmayı sürdüreceğiz. Asgari ücretten memur ve emekli maşına kadar tüm kesimlerin gelirlerini yılbaşında ciddi şekilde tekrar yükselterek enflasyonun yol açtığı refah kaybını aşama aşama gidermekte kararlıyız. Kendileri bu millet için tuğla üstüne tuğla koymadığı, herhangi bir meselede çözüm teklifi getirmediği, geleceğe dönük herhangi bir program sunmadığı halde ellerini ovuşturarak iktidar bekleyenleri 2023‘te inşallah bir kez daha milletçe hüsrana uğratacağız. Emin olun 2023‘te biz ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz ama muhalefet cephesinde epeyce bir isim zorunlu emekliliğe ayrılacak. Bildiğiniz gibi 20 yıl içinde çok emekliye ayrılanlar oldu. Devamı geliyor, onlar da emekliye ayrılacak ama biz çok çalışacağız. Biz çok çalışalım ki emekliler kervanı yol alsın. Bu kifayetsiz muhterislerin önce kendi partileri tasfiye edecek ardından milletimiz hepsini siyaset arşivinin tozlu raflarına kaldıracak. Yeter ki biz önce kendi birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, sıkı sıkıya sahip çıkalım. Bununla beraber milletimizle aramızdaki gönül bağını güçlendirmek için gece gündüz çalışalım bizimle yarışacak kimse zaten yok” dedi. Erdoğan partililere hitap ettiği konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Ülkemizi gücünü ve itibarını dünyada başarıyla temsil etme konusunda da yanımıza yaklaşacak kimseyi göremiyoruz. Geriye sadece çalışmak, ikna etmek, anlatmak, AK Parti ve Cumhur İttifakı’nı sandıktan zaferle çıkarmak kalıyor. Bugüne kadar 15 seçimde bunu başarmış bir ülke olarak 2023’te çok daha büyük zaferlere imza atmamızın önünde hiçbir engel yoktur. Siz kadınlarımızın sandığa gitmelerini ve bize oy vermelerini sağlayın, biz de geleceğimizin teminatı gençlerimize bırakacağımız 2053 vizyonumuzu en güçlü şekilde inşa edelim.”

selyus