Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 25 Temmuz 2022

Şinasi Kuytak, “Üsküdar’ın 33 mahallesine Gelecek Partisi’nin heyecanını taşıyacağız”

Gelecek Partisi Üsküdar İlçe Başkanlığı, 1’inci Olağan İlçe Kongresi’ni gerçekleştirdi. Ataşehir’de bulunan Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve mevcut İlçe Başkanı Şinasi Kuytak güven tazelediği kongreye Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Genel Merkez Parti Yöneticileri, İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar, delegeler, ulusal ve yerel basın mensupları ile Üsküdarlılar katıldı.

“GELECEK PARTİSİ’NİN BÜYÜMESİNE HİÇ KİMSE ENGEL OLAMAYACAKTIR”

Kongrede delegelere hitap eden İlçe Başkanı Kuytak: “Biz bugün bu salondan bütün Üsküdar’a bir mesaj veriyoruz. Biz bu salondan artık Üsküdar’da biz de varız diyoruz. Buradan Üsküdar’da Gelecek Partisi’nin gücünü gösteriyoruz. Birileri bize engel çıkarsa da; kongremizi komşu ilçemiz Ataşehir’de yapmak durumunda kalsak da; gelecek umuduna olan inancımızdan asla vazgeçmiyoruz. Hiç merak etmesinler, salon da vermeseler, elektriği de kesseler Gelecek Partisi’nin büyümesine hiç kimse engel olamayacaktır” diye konuştu.

Kuytak sözlerinin devamında: “Üsküdar Meydanı’na, sahiline, boğaza, Kız Kulesi’ne, Çamlıca Tepesi’ne, dahası Üsküdar’ın 33 mahallesine Gelecek Partisi’nin heyecanını taşıyacağız. Genel Başkanımıza buradan bir söz söz veriyoruz. Sayın Genel Başkanım: partimizi Üsküdar’da en güçlü parti yapmak için var gücümüzle çalışacağız. Ben Üsküdar’da bu coşkuyu büyüten, gelecek umudumuzu yeşerten bütün yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sağolun, varolun” şeklinde konuştu.

Kongre konuşmasını gerçekleştiren Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Avukat İsa Mesih Şahin: “Sözlerime dün aramızdan ayrılan Yedi Güzel Adamın son çınarı kıymetli büyüğümüz Rasim Özdenören’i rahmetle anarak başlamak istiyorum. Rasim Özdenören’e Allah’tan rahmet diliyorum. O’nun bir sözü ile konuşmama başlıyorum ne demişti ulu çınar: “Hem bu deveyi güdecek hem de bu diyarda kalacağız” demişti. Çünkü deve de bizim diyar da bizim. Evet, bu zor siyasi iklimde bu diyardan gitmeyenlere, işte bu salonda olduğu gibi mücadeleyi seçenlere, yol arkadaşlarıma, sizlere, bu umudu büyüten gelecek gönüllüsü arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sağolun var olun” dedi.

Kongrede Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu kongrede yaptığı konuşmada gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu, “Bugünkü AK Parti, o sizin oy verdiğiniz AK Parti değil. İkincisi, Bahçeli oturuyor orada. 28 Şubat’ta başörtülüler özgürlükleri için insan koridoru oluştururken, başörtülü seçilen milletvekilini başını açtırarak mescide sokan, Erdoğan’a idam sicimi atan Bahçeli.”

İlginizi çekebilir

Biz bize yeteriz Türkiyem

Biz bize yeteriz Türkiyem

selyus