Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 19 Haziran 2022

Soylu, ‘Bu millet seni değil Dışişleri Bakanı, Dışişleri’nin lağımcısı bile yapmaz’

CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun Twitter’da İHA/SİHA’lar hakkındaki paylaşımı alıntılayarak, “Bu korku size yeter troller. Ama emin olun adil olacağız.” sözüne sert tepki veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Adamın birisi çıkmış Dışişleri Bakanı olursam SİHA’ların üretimine son vereceğim diyor. Bu millet seni Dışişleri Bakanı değil, Dışişleri’nin lağımcısı bile yapmaz”

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu üretilen yerli ve milli SİHA’larla ilgili skandal bir paylaşım yapmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Tanrıkulu’nu sert bir dille eleştirdi.

“BU KORKU SİZE YETER, EMİN OLUN ADİL OLACAĞIZ”

SİHA’lar hakkında yapılan bir paylaşımda geçen, “Bayraktar SİHA üretimi durduruldu. Dışişleri bakanı Sezgin Tanrıkulu Türkiye’nin savaş suçu işleyen bu ölümcül silahlara ihtiyacı olmadığını söyledi. Siha üretim merkezini yurt dışına taşıması için Selçuk Bayraktar’a iki hafta süre tanındı” sözlerini alıntılayan Tanrıkulu, “Bu korku size yeter troller. Ama emin olun adil olacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

Tanrıkulu’nun bu tehdit eden sözlerine AK Parti Gaziantep Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan sert cevap geldi.

“BU MİLLET SENİ DIŞİŞLERİ’NİN LAĞIMCISI BİLE YAPMAZ”

Bakan Soylu, Tanrıkulu’nu eleştirerek, Türkiye’nin her anlamda önemli bir fırsatı yakaladığını ve dünyada önemli bir yere geldiğini belirtip, ”Bu fırsatı kaçırırsak eskiden yaşadıklarımızı bizden sonra gelecek gençlerimize yaşatabilme konusunda önünü açmış oluruz. Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. 2023, 2053, 2071 hedefleri ile geçmişin Türkiye’sini bir daha yaşatmayız. Geçmişi ancak Kılıçdaroğlu bilir. Adamın birisi çıkmış Dışişleri Bakanı olursam SİHA’ların üretimine son vereceğim diyor. Bu millet seni Dışişleri Bakanı değil, Dışişleri’nin lağımcısı bile yapmaz” ifadelerini kullandı. Yeni Akit

selyus