Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 7 Ocak 2020

Başkan Ahmet Cin’den 2 müjde birden

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, belediye ve hazine hisseleriyle ilgili iki müjde birden verdi. Belediye hisselerinin satış bedellerinde 2020 yılı için artış yapılmayacak. İmar Uygulamaları sonrası oluşan Hazine hisseleri ise Pendik Belediyesine devredildi. Bu uygulama ile Hazine tarafından belirlenen yüksek fiyatların önüne geçilerek vatandaşların daha uygun fiyattan tapularını almaları sağlanacak.

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, belediye hisselerinin satış bedelleriyle ilgili beklenen müjdeyi verdi. Geçtiğimiz yıl konut satışlarında yaşanan durağanlık ve inşaat sektörüne destek olmak amacıyla Başkan Ahmet Cin’in verdiği talimat doğrultusunda vatandaşların parselleri üzerinde bulunan belediye hisselerinin satış bedellerinde 2020 yılı için artış yapılmayacak.

HAZİNE HİSSELERİ, PENDİK BELEDİYESİNE DEVREDİLDİ

Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in ikinci müjdesi hazine hisseleriyle ilgili oldu. Başkan Ahmet Cin, İmar Uygulamaları sonrası oluşan Hazine hisselerinin Pendik Belediyesine devredilerek satışların tek elden yapılması konusunda Milli Emlak Genel Müdürlüğü ile anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Buna göre ilçede bulunan 803 vatandaş üzerinde yapı bulunan parsellerdeki Hazine hisseleri için Esenler Mahallesi Bora Sokak No:5 adresinde bulunan Yeni Belediye Binası 2. Kat Emlak ve İstimlak Müdürlüğü`ne müracaat ederek tapu devir sürecini başlatabilecek.

“VATANDAŞLARIN UYGUN FİYATTAN TAPULARINI ALMALARI SAĞLAYACAĞIZ”

Hazine ve Belediye hisselerinin artık aynı fiyattan satılacağını vurgulayan Başkan Ahmet Cin, “Bu uygulama ile Hazine tarafından belirlenen yüksek fiyatların önüne geçeceğiz ve vatandaşların daha uygun fiyattan tapularını almalarını sağlayacağız” şeklinde konuştu.

selyus