Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 23 Ağustos 2023

Başkan Cin’den İmamoğlu’na cevap: “Önce saygısız davranışlarınızı, kibrinizi ve şov tutkunuzu terkedin”

Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Daha önceki vukuatınızdan sonra söylemiştim. Tekrar ediyorum: Saygı ölçülerine sığmayan davranışlarınızı, kibrinizi, şov tutkunuzu terketmediğiniz sürece herhangi bir toplantınıza katılmayacağım, hatırlatmak isterim.”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Pendik’te katıldığı bir törende, Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in törene gelmediğini söylemesi üzerine Başkan Cin sosyal medya hesabından sert bir cevap verdi.

Belediye Başkanı Ahmet Cin, “Sayın İmamoğlu, Metro TBM çıkış töreninize iştirak etmedim. Ankara’daydım. Pendik Stadyumu için protokol imzaladık. Daha önce ifade ettiğimi bu vesileyle söylemeliyim: İstanbul’da olsam yine gelmezdim” dedi.

Ahmet Cin, daha önce İmamoğlu ile aralarında geçen diyaloğa dikkat çekerek, “Daha önceki vukuatınızdan sonra söylemiştim. Tekrar ediyorum: Saygı ölçülerine sığmayan davranışlarınızı, kibrinizi, şov tutkunuzu terketmediğiniz sürece herhangi bir toplantınıza katılmayacağım, hatırlatmak isterim. Bu vesileyle İstanbul’a hoş geldiniz.” ifadelerine yer verdi.

selyus