Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 1 Temmuz 2019

Başkan Döğücü, “Kentlerin değerini en iyi o kentte yaşayanlar bilir”

Başkan Döğücü, “Gelecekte karşılaşılması muhtemel sorunları şimdiden hesaplayıp, ona göre projeler üretmeliyiz. Gelişen, büyüyen kentlerin iyi yönetilmesi ancak, toplumun tüm kademelerinin yönetime katkı vermesiyle sağlanabilir. Çünkü kentlerin değerini en iyi o kentte yaşayanlar bilir.”

Sancaktepe Belediyesi Kent Konseyi 3. Dönem Genel Kurulu, Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü’nün de katılımıyla Samandıra Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Kent yaşamında, demokrasiyi ve uzlaşma kültürünü geliştirmek, şehrin ortaya çıkan sorunlarında çözüme yönelik temel stratejileri geliştirme gibi çalışmaları olan Sivil Toplumun Kuruluşları niteliğindeki kent konseyleri, kentin sesi olmaya devam ediyor. Kendi içindeki yapılanmaları ile yönetim kadrosu ve çalışma şekil ve planlaması ile kent konseyleri gerçekleştirdikleri toplantılarla yürütüyor. Yaptığı başarılı çalışmalarla kamuoyunun dikkatini çeken Sancaktepe Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı 29 Haziran Cumartesi günü gerçekleşti. Katılımın yoğun olduğu genel kurul sonunda Hakan Çil Başkanlığa seçildi.

“ÇÜNKÜ KENTLERİN DEĞERİNİ EN İYİ O KENTTE YAŞAYANLAR BİLİR”

Kentlerin geleceğe taşınması açısından kent konseylerine önemli görevler düştüğünü belirten Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, “Gelecekte karşılaşılması muhtemel sorunları şimdiden hesaplayıp, ona göre projeler üretmeliyiz. Gelişen, büyüyen kentlerin iyi yönetilmesi ancak, toplumun tüm kademelerinin yönetime katkı vermesiyle sağlanabilir. Çünkü kentlerin değerini en iyi o kentte yaşayanlar bilir. Kentin hızlı gelişme ve kalkınması için kim katkı yapacaksa, kimin bir fikri varsa bunlardan faydalanmak bizler için en büyük avantaj olacaktır” dedi.

Kent Konseyi Başkanlığına seçilen Hakan Çil ise yaptığı teşekkür konuşmasında “Kent Konseyi’nde birlik, beraberlik, kardeşlik, dostluk duygularıyla özgür ve açık bir platformda fikirlerimizi paylaşmanın, ortak akılla hareket etmenin, dolayısıyla katılımcı bir demokrasiyle ilçemizi yönetmenin en güzel örneklerini sergileyeceğiz. Yeni dönemde sizlerin desteği ile Sancaktepe Kent Konseyi olarak birlik beraberlik duygusu içinde birçok proje geliştirip ve bu projeleri bir bir hayata geçireceğiz. Önceki dönem görevi devraldığımız Ali Yıldız Başkanıma da yapmış olduğu hizmetlerden ötürü teşekkürlerimi sunar, Genel Kurulumuzun Sancaktepemiz için hayırlı olmasını dilerim” şeklinde sözlerini tamamladı.

selyus