Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 21 Ağustos 2019

Başkan Şeyma Döğücü’nün katılımıyla “Başkan sensin” programı başladı

Sancaktepe Belediyesi tarafından, Sancaktepeli gençlerin, yerel yönetimlerde belediyecilik anlayışı konusunda farkındalık sahibi olmaları, belediye çalışmalarını yerinde gözlem yapabilmeleri amacıyla geliştirilen “BAŞKAN SENSİN” projesinin tanıtım programı Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü’nün katılımıyla başladı.

19 Ağustos Pazartesi günü gerçekleşen programda Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü staj programına katılacak olan gençlerle bir araya geldi.

Başkan Döğücü, konuşmasında Sancaktepeli gençlerimizin, yerel yönetimlerde belediyecilik anlayışı konusunda farkındalık sahibi olmaları, bilgi edinmeleri ve belediye çalışmalarını yerinde gözlem yapabilmeleri amacıyla  “BAŞKAN SENSİN” projesini hayata geçirdiklerini belirterek “Program çerçevesinde Gençler, 15 iş günü süresince bizlerin yanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi edinme ve aktif katılım imkanı bulacaktır. Öğrencilere sunulacak bu staj ve eğitim programı yerel yönetimlerdeki işleyişi öğrenen, geleceğin başkan adaylarını yetiştirmesi bakımından da önem arz etmektedir” şeklinde konuştu

Başkan Döğücü ayrıca proje sonunda gençlerin bulundukları ilçenin yönetimi ve belediye çalışmaları ile ilgili fikir edinmeleri ve kariyer planlamalarını bu doğrultuda geliştirmelerinin hedeflendiğini belirtti.

selyus