Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 28 Mayıs 2021

CHP’li İBB yönetimi dedelerinin yolunda!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) zabıta ekipleri, Pendik’te 50 yıldır faaliyet gösteren bir Kur’an Kursu’na ait bahçeyi kreş yapılacağı gerekçesiyle yıktı. Yıkım kararına mahalle sakinleri tepki gösterirken, bahçe içerisinde yer alan ağaçlar da yıkım çalışmaları esnasında zarar gördü. Yıkım sonrası bahçenin son hali havadan görüntülendi.

Olay, dün Pendik’te bulunan bir Kur’an Kursu’nda saat 10.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, İBB’ye bağlı zabıta ekipleri, yanlarında getirdikleri eskavatör araçlar ile ilçede yaklaşık 50 yıldır faaliyet gösteren bir Kur’an Kursu’nun bahçesi için yıkım kararı verildiğini belirtti. Mahalle sakinlerinin tüm tepkilerine rağmen kreş yapılacağı gerekçesiyle yıkım işlemi gerçekleştirildi. Yıkım çalışmaları esnasında bahçe içerinde bulunan ağaçlarda zarar görürken, duvar içerisinden geçen su borusu da yıkım esnasında patladı. Yaşanan olay sonrası vatandaşlar yıkılan alanın sadece Kur’an Kursu bahçesi olmadığını Cuma namazları için cemaatin bir araya geldiği ve çocukların zaman geçirdiği alan olduğunu belirterek yıkıma tepki gösterdi.

Öte yandan, İBB ekiplerince yıkılan bahçenin son hali havadan görüntülendi.

“BU ALAN ADETA BERTARAF EDİLDİ”

Yıkım sonrası konuşan Gülhan Güllü isimli vatandaş, “Burada bulunan talebe yurdu 50 yıldır öğrencilere yardım eden bir kurumdur. Dün akşam saatlerinden bu yana İBB yetkilileri ile konu hakkında iletişim sağlamak üzere çaba sarf ediyoruz. Şu ana kadar herhangi bir geri dönüş alamadık. Bugün de buraya gelerek bahçe içerisinde yer alan ağaçlardan banklara kadar yıkımı gerçekleştirdiler. Yıkım yaptıkları esnada su borusunu patlattılar. Telafi dahi etmeden gittiler. Su burada saatlerdir boşa akıyor. Burası bir yatılı Kur’an Kursu bir ticarethane değil. Yapılan çalışmayı anlamakta zorluk çekiyoruz. Şu an tamamıyla bu alan bertaraf edildi” diye konuştu.

İlginizi çekebilir

Hilmi Türkmen sözünü tuttu

Hilmi Türkmen sözünü tuttu

selyus