Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 20 Şubat 2018

Gülten Terzi’nin hakkı teslim edildi

AK Parti Sultanbeyli kadın teşkilatlarının ablası, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Gülten Terzi, Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, yıllardır gayretle ve azimle inandığı davaya hizmet eden tecrübeli isim, Gülten Terzi’yi belediye başkan yardımcılığı görevine getirerek hakkını teslim etti.

Tecrübeli siyaset kadını Terzi, İl Kadın Kollarında Sosyal Politikalar Birim Başkan görevini yürütmektedir.

İstanbul Takipte Haber Sitesi olarak, Gülten Terzi’ye Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde başarılar dileriz…

GÜLTEN TERZİ’NİN ÖZGEÇMİŞİ

Gülten Terzi, 1976 Rize doğumludur. Lise eğitimini Hemşin Lisesi’nde tamamlayan Terzi, Açıköğretim Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun odu. Ayrıca Sosyoloji Dalında Yüksek Lisansı bitmek üzere olan Terzi, üç ay sonra Sosyolog olacak. RİDEF Başkan Yardımcısı olan ve AK Parti Sultanbeyli 2001 yılında kurulduğu yıldan beri aktif siyasetin içinde bulunan Terzi, 2002 yılında İlçe Kadın Kolları Teşkilat Birimi, Halkla İlişkiler Birimi ve Siyasi Hukuki İşler Birimi Başkanlıklarının ardından Sultanbeyli İlçe Kadın Kolları Başkanlığı görevini aralıksız 7 yıl boyunca başarıyla yürüttü. Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı İffet Polat’ın İstanbul İl Başkanlığında, İl Yönetim Kurulu Üyeliği ile siyasete devam eden Gülten Terzi, İl Kadın Kolları Sosyal Politikalar Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Sultanbeyli Belediye Meclis Üyesi olan Terzi, başkan danışmanı olarak çalışmaktadır. İngilizce bilen Terzi, bir çocuk annesidir.

selyus