Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 17 Eylül 2020

İYİ Partili Ali Kıdık’ın iftira paylaşımı İBB Meclisinde kavgaya sebep oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde kavga çıktı. İYİ Partili Meclis Üyesi Ali Kıdık’ın sosyal medya AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu hakkında “Özür diledi” diye attığı iftira yüzünden çıkan kavga nedeniyle meclis oturumuna ara verildi. Başkan Göksu, Kıdık’a çok set tepki göstererek “İspatlamazsan alçağın ta kendisisin” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi Eylül ayı toplantılarının 3. oturumunda kavga çıktı. Oturumda konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İYİ Partili Meclis üyesi Ali Kıdık’ın sosyal medya paylaşımına tepki göstererek, “Dün burada İYİ Partili meclis üyesi metrolarla ilgili hususu söylediğimde ben de ilgili valimizin kararı ile ilgili beyanda bulundum. Bu beyanda bulunmak isterken şöyle bir ifade kullandım. ‘İnternetçi’ dedim. Arkadaşım bu ismi çok sevmiş sosyal medya profiline eklemiş. O gün kullandığımda bu ifadeden rencide olabileceğini düşündüm ve rencide etmek için kullanmadığımı ifade ettim. Şimdi Güngören meydanına büfe koyan büfeci arkadaş bir tweet atmış. ‘Özür diledi’ yazmış. İspatlamazsan alçağın ta kendisisin. Söylediğim bu rencide etmek için kullandığım bir ifade değil, zaten çok sevmişsin profiline eklemişsin. Arkadaş da teşekkür etti. Kalkıp da geldi özür diledi diye bir mesaj yayınlamak sana yakışır” şeklinde konuştu.

Göksu’nu sözleri üzerine İYİ Partili Meclis üyeleri tepki gösterdi. Tartışmaların büyümesi üzerine Meclis oturumunu yöneten, Meclis Başkan Vekili Zeynel Abidin Okul oturumu sonlandırdı. Oturumun sonlandırılmasının hemen ardında bazı meclis üyeleri birbirinin üzerine yürüdü. Salonda yumruklaşmaya varan arbedenin yaşandığı görüldü.

selyus