Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 14 Ağustos 2023

Sancaktepe Belediyesi, 120 ailenin daha tapularını teslim etti

Sancaktepe Belediyesi ilçede yaşanan tapu sorunlarını çözüme kavuşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Abdurrahmangazi, Akpınar, Osmangazi, Veysel Karani, Akpınar ve Safa mahallelerinde ikamet eden 120 vatandaşımız düzenlenen törenle tapularına kavuştu. Osmangazi Mahallesi Alsancak Park’ta düzenlenen törenle 120 hak sahibi tapularına kavuştu. Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü, AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Turgay Akpınar ve hak sahibi ailelerin katıldığı programda, tapu sorunun çözüme kavuşmasıyla birlikte büyük bir mutluluk yaşayan aileler düzenlenen törenle tapularına kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Sancaktepe Belediye Başkanı Avukat Şeyma Döğücü programda yaptığı konuşmada görev süresi boyunca belediye olarak en büyük hedeflerinin tapu sorunundan arınmış gündeminde tapu problemi olmayan bir Sancaktepe olduğunun altını çizerek “Vatandaşlarımız ile özelikle Halk günleri ve mahalle toplantılarında bir araya geldiğimizde tapularla ilgili tarafımıza bildirilen sorunların çözüm noktasında çok gayret sarfettik. Vatandaşımızın menfaatine uygun olacak şekilde pazarlıklar yaparak bugün 120 tapuyu daha hak sahiplerine teslim ettik. İlçemizde bulunan diğer bölgelerde de tapu ve mülkiyet sorununu çözme hususunda çalışmalarımız sürüyor. Amacımız tapu sorunu çözüme kavuşturup gündemimizden çıkarmaktır. Hak sahiplerine tapu dağıtımları önümüzdeki günlerde de devam edecek.. Sancaktepe’de tapusuz mülk kalmayacak. Sancaktepe’de ikamet eden her komşumuz kendi tapulu mülklerinde oturmuş olacak. Tapu sorunu yaşayan komşularımızın problemlerini çözüme kavuşturarak tapularını teslim etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Her şey sizlerin huzurla yaşayacağı bir Sancaktepe için” şeklinde konuştu.

Tapu dağıtım töreninin ardından mülk sahiplerine tapularını teslim eden Başkan Döğücü sonrasında “Mahalle Buluşmaları” etkinliği kapsamında Osmangazi Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

selyus