Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 23 Eylül 2017

Tapularını alan Sancaktepeliler çok mutlu

Sancaktepe’de 71 hak sahibine tapuları düzenlenen törenle teslim edildi. Törende Belediye Başkanı İsmail Erdem’in elinden tapularını alan Sancaktepeliler çok mutlu.  

Sancaktepe Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi’nde 71 hak sahiplerine verilmek üzere Tapu Dağıtım Töreni gerçekleştirildi. Düzenlenen törene Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, AK Parti Sancaktepe İlçe Adil Kandemiri Belediye Başkan Yardımcıları ve tapu sahibi çok sayıda vatandaş katıldı. Hak sahipleri isimlerinin okunmasıyla sahneye çıktı ve tapuları Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem tarafından teslim edildi.

“DEPREME DAYANIKLI BİNALARDA OTURMA ŞANSINI YAKALAMIŞ OLACAKLAR”

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Yeni tapusunu alan komşularımız bir yandan mülkünün sahibi, tapu sahibi oldular. Ama diğer yandan tapuları olmadığı için imar haklarından istifade edemiyorlardı. Şimdi tapusunu alan komşular genelde eski yapılarda ikamet ettikleri için depreme dayanıksız binalardı. İnşallah en kısa içerisinde de depreme dayanıklı binalarda, daha konforlu binalarda oturma şansını, fırsatını yakalamış olurlar” şeklinde konuştu.

“30 YILDIR BEKLİYORUM”

Tapusunu alan vatandaşlardan biri, “Mutluyuz, sevinçliyiz. Yıllardır bunu bekledik. 30 yıldır bekliyorum ben. Yenidoğan’a ilk gelenlerden birisiyim. Allah herkese nasip etsin. Çocuklarımıza bırakacağız bu emaneti” dedi.

Tapusunu alan diğer vatandaşlar da yıllardır beklediklerini ve çok mutlu olduklarını söyledi.

selyus