Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 19 Ekim 2023

Tuzla’da 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü, Tuzla’da çeşitli programlar ile kutlandı. Törene katılan muhtarlar, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirdi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Muhtarlarımızın gününü kutluyor, kendilerinin yerel yönetimler ve halk arasında kurdukları köprünün önemini her fırsatta dile getiriyorum. Tüm muhtarlarımızı tebrik ediyorum” dedi.

Tuzla’da 19 Ekim Muhtarlar Günü kutlandı. Bu kapsamda ilk program Tuzla Sahil Tören Alanı’nda gerçekleştirildi. Düzenlenen törene Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Çangır, muhtarlar, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Törene katılan muhtarlar, Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu gerçekleştirdi. Program, İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Tuzla Belediyesi Ayyıldız Sosyal Tesisleri’nde Muhtarlar Günü için hazırlanan kahvaltı ile son buldu.

“KAMU GÖREVLİLERİ OLARAK HER ZAMAN SİZLERİN YANINDA VE HİZMETİNDEYİZ”

Tuzla Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, “Belediyemizden emniyetimize, milli eğitimden, müftülüğe, nüfustan mal müdürlüğüne, tarım müdürlüğünden, tapuya kadar kamu hizmeti sunan bütün kurumlarımızın bir vesile ile müracaat ettiği ve doğru işler yapmak için referans aldığı önemli müesseselersiniz. Bizler sizden gelen talepleri her zaman önemsiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifade ettiği gibi muhtarlarımız, vatandaşlarımızın doğrudan temsilcileri olması vasıtasıyla kamu görevlileri olarak her zaman sizlerin yanında ve hizmetinde olacağız. Devlet hiyerarşisi içinde sizlerin taleplerini meşru hukuk çerçevesinde irdeledikten sonra yerine getirmek bizim öncelikli görevimizdir” şeklinde konuştu.

“KAMU İŞLERİ DOLAYISIYLA KENDİLERİYLE ÇOK İŞLER YAPTIK”

Tüm muhtarların gününü kutlayarak konuşmasına başlayan Başkan Yazıcı da “Muhtarları kutluyorum. Kamu işleri dolayısıyla kendileriyle çok işler yapıp zaman geçirdik. Muhtarların yerel yönetimler ve halk arasında kurdukları köprünün önemini 3 dönem belediye başkanlığım ve daha önceki siyasi partideki görev sürecimde de her zaman gördüm ve her fırsatta dile getirdim. Dediğim gibi muhtarların siyasi hayatımda çok önemli yerleri vardır. Dolayısıyla birlikteliğimizi çok eski zamanlardan beri sürdürüyorum. Muhtarlarımızın ilçemizi güzelleştirmek için çözüm odaklı çabalarına şahidiz, bu yüzden şahsım ve Tuzla halkı adına muhtarlarımızı tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

selyus