Ana Sayfa YEREL YÖNETİMLER 22 Mart 2015

Üsküdar, Bakan Yıldız’ı Sucuk Festivali ile ağırladı

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in ev sahipliğinde Üsküdar Şemsipaşa Meydanı’nda düzenlenen Sucuk Festivali’ne Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’da katılarak hemşerilerine sucuk pişirip ikram etti.

Üsküdar Belediyesi ile Tüm Kayserililer Yardımlaşma ve Kültür Derneği (TÜMKAYDER) tarafından Üsküdar Şemsipaşa Meydanı’nda Sucuk Festivali düzenlendi. İlk kez düzenlenen festivale Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler Kayseri Büyük Şehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Kayserililer Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Fatih Doğan ve çok sayıda dernek üyesi ile vatandaş katıldı.

Festival öncesi öğle yemeğinde hemşehrileriyle bir araya gelen Bakan Yıldız yemek sonrası festival alanına geçti. Festivalde Şahin Sucukları sponsorluğunda 1.5 ton sucuk ızgara edilerek 10 bin vatandaşa ikram edildi. Yöresel sanatçılarında sahne aldığı şenlikte vatandaşlar hem sucuk lezzetini tattı hem de gönüllerince eğlendi. Bakan Yıldız festivalde kurulan mangal standının başına geçerek basın mensuplarına ve hemşehrilerine sucuk ekmek ikramı yaptı.

İNŞALLAH TÜRKİYE ARTIK ŞEHİT VERMEYECEK

Nevruz Kutlamalarıyla birlikte Türkiye’de yeni bir sürecin başladığına vurgu yapan Bakan Yıldız, “Çözüm süreci devam ediyor. Çok önemli bir nokta yakalandı dün. 21 Mart itibari ile Nevruz gösterileri itibariyle, Nevruz Bayramı, Nevruz kutlamaları itibari ile Türkiye birliğin ve beraberliğin, bütünlüğün, birbirini desteklemenin en önemli göstergelerinden birine sahne oluyor. Bakın biz kendimizi düşünmezsek bizi başkaları düşünmez.  O kadar canlarımız gitti, o kadar şehitler verdik. Bundan sonra inşallah Türkiye bu şehitleri vermeyecek” dedi.

Türkiye’nin istikrarını korumak için herkese görev düştüğünü sözlerine ekleyen Yıldız, “Bu süreci sekteye uğratmak isteyenler olacaktır. Lütfen değerli kardeşlerim buna müsaade etmeyelim.  Bu Türkiye siyaset hayatının yalnızca iktidarımızın, yalnızca hükümetimizin değil ülkemizin geleceği ile ilgili önemli bir noktadır.  Biz bir işin nasıl yapılacağını tarif ederken bir işin nasıl yapılmayacağını söyleyenler olabilir ama Türkiye artık bu kazanımlarından geri gidemez. Türkiye bütün renkleriyle bütün dokusuyla beraber, ayrısı gayrısı olmadan aynen bu Üsküdar Meydanı’nda olduğu gibi birbirini seven ve birbiriyle alakalı oluşturduğu sinerjiyi kuvveti hep beraber yapan bir ortamda olacağız” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN TÜRKMEN, “KAYSERİ ANADOLUMUZUN, ÜSKÜDAR İSTANBULUMUZUN ADETA KALBİ”

‘Bugün Üsküdar’da günlerden Kayseri’ diyerek sözlerine başlayan Başkan Hilmi Türkmen, “Sayın Bakanım zati aliniz de çok iyi bilir. Üsküdar’la Kayseri birbirine çok benzemektedir.  Her iki şehrimizde bir tarih şehri, kültür medeniyet şehri Kayserimizin Anadolu’muzun, Üsküdar İstanbulumuzun adeta kalbi“ dedi.

Festivalde bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade eden Türkmen, ”Bu güzel iki şehir bugün Üsküdar’da buluştu.  Üsküdar’da buluşmak için çok ama çok bahane var.  Bunlardan sucuk belki en sonuncusu olabilir.  İşin sucuk bahane kısmı önemli olan muhabbet, sevgi, kardeşlik, arkadaşlık, dostluk işte bu dostluğumuzu pekiştirmek, saflarımızı sıklaştırmak üzere tüm Kayserililer Derneği ev sahipliğinde ve sevgili dostu Fatih Doğan kardeşimin başkanlığında Üsküdar Belediyesi olarak siz kıymetli dostlarımızla Birinci sucuk festivalin gerçekleştirmek istedik” diye konuştu.

Protokol konuşmaları sonrası Başkan Hilmi Türkmen, Bakan Taner Yıldız’a Üsküdar temalı bir tablo hediye etti.

Etkinlikte Bakan Yıldız, beraberinde Başkan Hilmi Türkmen ve diğer davetlilerle birlikte ızgaraların başına geçerek vatandaşlara mangalda pişirilen sucukları ikram ettiler.

Etiketler:
selyus