Ana Sayfa BASKETBOL 25 Temmuz 2016

Milli Takımımız Avrupa 3.’sü

Ümit Erkek Milli Basketbol Takımı, Ümitler Avrupa Şampiyonası’nın üçüncülük maçında Almanya’yı 76-61 mağlup ederek bronz madalyanın sahibi oldu.

Ümit Erkek Milli Basketbol Takımı’mız Ümitler Avrupa Şampiyonası’nda final maçının ucundan dönerek oynadığı üçüncülük maçında zorlu rakibi Almanya’yı 76-61 mağlup ederek ülkemize üçüncülük madalyası ile döndü.

Karşılıklı sayılarla başlayan birinci çeyrek Almanya’nın 19-17 üstünlüğü ile sona erdi. İkinci çeyreğin başında rakip takım 7-2’lik bir seri yakalayarak farkı 7 sayıya kadar çıkarsa da milliler hücumda toparlanarak farkı kapattı. İlk yarının sonlarına doğru farkı tekrar açan Almanya karşısında ay-yıldızlılar 9-2’lik bir seri yakalasa da rakip takım soyunma odasına 36-34 önde gitti.

Dengeli bir oyuna sahne olan üçüncü çeyreğin ardından son periyoda 49-47 Almanya üstünlüğüyle girildi. Son çeyreğe oldukça etkili başlayan Ümit Erkekler 8-0’lık bir seri yakaladı. Okben Ulubay ve Mert Çevik’in üstü üste bulduğu üç sayılık isabetlerle farkı çift sayılı hanelere taşıyan milliler sonrasında Almanya’nın geri dönmesine izin vermedi ve mücadeleyi 76-61 kazandı.

selyus