Ana Sayfa SPOR, YEREL YÖNETİMLER 27 Haziran 2019

Çavuşdere Spor Sarayı yaz-kış Üsküdarlıların hizmetinde

Üsküdar Belediyesi tarafından 2017 yılında yapımı tamamlanan Çavuşdere Spor Sarayı 5000 kişilik hizmet kapasitesiyle faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor.

Üsküdar Belediye binasının yan tarafında bulunan ve 10 bin 150 metrekare kapalı alana Çavuşdere Spor Sarayı, 5000 bin kişilik kapasiteyle bay-bayan yarı olimpik yüzme havuzu, bay-bayan fitness salonu, pilates stüdyosu, basketbol salonu, 4 adet çok amaçlı stüdyo ve Yaz-Kış Spor Okulları beceri gelişimi, basketbol, voleybol ve bayanlara özel pilates dersleri bulunmaktadır.

Yüzme branşından 6 yaşını doldurmuş tüm bireyler faydalanırken, pilates ve fitness da ise 16 yaşını doldurmuş bireyler faydalanalabilmektedir. Pilates branşına ise yalnızca bayanlar katılım sağlayabilmektedir.

Basketbol ve voleybol branşlarının ücretsiz olarak hizmet verdiği spor sarayında 8-14 yaş aralığındaki çocuklar faydalanabiliyor.

Üsküdar Belediyesi tarafından hizmet veren 9 Spor Sarayı’ndan biri olan ve açıldığı günden bu yana toplam 29.718 vatandaşın yararlandığı Çavuşdere Spor Sarayı, Üsküdar Belediyesi Hizmet Binası içerisinde 09.00 ile 21.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

selyus