Ana Sayfa FUTBOL, SPOR 26 Şubat 2023

Depremzedelere yapılacak Omuz Omuza Kampanyasının tanıtım filmi yayımlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı’nın depremden etkilenenlere destek amacıyla başlatacağı ‘Omuz Omuza’ kampanyasının tanıtım filmi yayımlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Medya Grubu ana paydaşlığında; A Spor, beIN Sports, D Smart Sports, Tivibu Spor, TRT Spor ve TV 8,5’un ortak canlı yayın gerçekleştireceği ‘Omuz Omuza’ dayanışma ve yardımlaşma kampanyası 1 Mart’ta başlayacak ve 15 Haziran’a kadar devam edecek.

‘Omuz Omuza’ destek kampanyasının tanıtım filmi de yayımlandı. 1 Mart Çarşamba günü ortak canlı yayın ile başlayacak kampanyanın tanıtım filminde milli futbolcular Hakan Çalhanoğlu, Merih Demiral’ın yanı sıra Manchester City Teknik Direktörü Pep Guardiola, Manchester City’nin başarılı futbolcusu İlkay Gündoğan ile Fransız Teknik Direktör Arsene Wenger mesajları yer aldı.

BAKAN KASAPOĞLU, DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Omuz Omuza” dayanışma ve yardımlaşma kampanyasına destek veren herkese teşekkür ederken, şu değerlendirmede bulundu:
“Futbolun ülke tarihimizde çok önemli bir yeri var. Akıllarımıza kazınan, kalplerimizde yer etmiş, milletimizi gururlandırmış bir çok başarının yaşandığı bir branş futbol. “Yüzyılın Felaketi” süresince gördük ki spor; dayanışmanın da önemli sembollerinden biri. Güzel anılar biriktirmemize vesile olmuş, bizi tüm dünyada onurla temsil etmiş futbol dünyamızın bu zor günlerde bir araya geliyor olması çok anlamlı. Bir tarafında rekabet olan futbolun, ihtiyaç duyulduğu zaman camia fark etmeden birleşiyor ve tek amaç uğrunda ele ele veriyor olması milletimizin ve bu toprakların asil duruşunun da bir ispatı. Bizim sevincimiz de, acımız da bir. Bu vesileyle “Omuz Omuza” dayanışma ve yardımlaşma kampanyasına destek veren tüm paydaşlara teşekkür ediyorum. Sadece iyi günde değil, zor günde de bir olduğumuzu gösteren Türk milletinin her bir ferdine saygılarımı sunuyorum. 1 Mart’ta tek yürek oluyor, yaralarımızı birlikte sarıyoruz.”

selyus