Ana Sayfa FUTBOL 9 Eylül 2020

TFF, kumar aracını sponsor yaptı (!)

Gençleri kumardan uzak durmaları için spora davet eden TFF, diğer taraftan tam zıttı bir işe imza atarak ‘misli.com’ ile sponsorluk anlaşması yaptı (!) Kumar aracı ile sponsorluk anlaşması yapan TFF yetkililerinin sözünü gençler ne kadar dinler, bunu zaman gösterecek! 

Daha önce kumar aracı olan spor toto ile sponsorluk anlaşması yapan Türkiye Futbol Federasyonu, 2. ve 3. Lig için bir başka kumar aracı ile yeni sponsorluk anlaşması imzaladı. Bir taraftan gençleri kumardan, sigaradan, içkiden ve diğer kötü alışkanlıklardan uzak durması için spor yapmaya davet eden TFF, diğer taraftan kendisiyle yüzdeyüz çelişerek kumar bayileriyle sponsorluk anlaşması yapıyor.

Türkiye Futbol Federasyonu, 2. Lig ve 3. Lig için misli.com ile sponsorluk anlaşması yaptı. Törene Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Demirören Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım Demirören, 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Volkan Can ve TFF yöneticileri katıldı. Törende bir konuşma yapan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, “Atacağımız imza, illegal bahisin önlenmesi için önemli bir adım olacaktır. Maç yayınlarıyla futbolcular daha motive olacaktır. Genç oyuncular kazanacağız. İnşallah 2. ve 3. Lig’deki tüm takımlarımız ekonomik olarak düzlüğe çıkacaktır. Yeni sezonda kulüplerimizin daha iyi kadrolar oluşturmasına yardım edecektir. Kaynakları büyütürken denetimleri hiçbir zaman ihmal etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Özdemir, Süper Lig’in yayıncı kuruluşu ile ilgili sorulan soruya, “Yayıncı kuruluşla toplantılarımız devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde de bu toplantıları seri olarak yaparak anlaşma noktasını bulacaktır. En kısa zamanda anlaşma yapacağımızı umut ediyoruz” şeklinde cevap verdi.

Sponsorluk anlaşması atılan imzaların ardından fotoğraf çekimi ile sona erdi.

selyus