Ana Sayfa İÇ POLİTİKA 9 Eylül 2020

Kılıçdaroğlu’ndan ağır cezalık sözler!

Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin meclis toplantısında açıklamalarıyla teröristlere sahip çıkarak adeta Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına kafa tutuyor!

PKK terör örgütünün başı Abdullah Öcalan’a zaman zaman konuşmalarında methiyeler düzen ve Yasın Börü ile birlikte 40 kişinin ölümünün azmettiricisi olan HDP’li Selahattin Demirtaş ile devleti çökertmeye yönelik eylemler içinde olan Fetullahçı Terör Örgütü’nün destekçisi, gezici kripto Osman Kavala’ya övücü sözlerle sahip çıkan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu açıklamalarıyla suç işlemiyor mu?

KILIÇDAROĞLU, KAVALA İLE DEMİRTAŞ’I NEREDEYSE BAĞRINA BASACAK!

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanması gereken o sözler:

“Osman Kavala niye içerde? Bir sefer beraat etmiş, yine içerde. Tahliye kararı iki sefer verilmiş, yine içerde. AİHM hak ihlali var diyor bu dosyada, bu işte hak ihlali var diyor, yine içeride. Niye içerde? Erdoğan istedi diye.

Selahattin Demirtaş, AİHM diyor ki tutuklu siyasi, tahliye edilmesi lazım diyor, karar veriyor. Anayasaya göre de o kararın yani AHİM kararlarının iç hukuka üstünlüğü var, uygulanması lazım. Erdoğan diyor ki, uygulamayın içerde kalsın. Niçin? Selahattin Demirtaş bana dedi ki, seni başkan yaptırmayacağız. Madem sen beni yaptırmayacaksın o zaman içerde kalacaksın.

Sanıyor ki, Osman Kavala da, Selahattin Demirtaş da ben ettim sen etme diyecekler. Asla demezler, asla! Niye desinler, hangi gerekçeyle desinler? Şunu rahatlıkla ifade edeyim; haksız yere içerde tutulanlar, içerde kaldıkları süreyi göğüslerinde hep bir şeref madalyası olarak taşıyacaklardır. Adaletsizliğe karşı en büyük mücadeleyi bedel ödeyerek biz yerine getirdik diyeceklerdir. Bunu da hiç kimsenin unutmaması gerekiyor.

selyus