Ana Sayfa FUTBOL 3 Nisan 2016

Ümraniye Mersin’i ağırladı

Ümraniye Belediyesi, Mersinli İş Adamları Derneği (MİYSAD) tarafından düzenlenen “Birlikten Güç Doğar” adlı programa ev sahipliği yaptı. MİYSAD ve Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü’nden önemli isimlerin katıldığı programda, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can spora verdikleri değeri anlattı.

Ev sahipliğini Ümraniye Belediyesi’nin yaptığı ve Tantavi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen “Birlikten Güç Doğar” adlı programa, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MİYSAD Başkanı Mehmet Mazak, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Küçükkapdan, Mersin İdman Yurdu SK Kulüp Başkanı Hüseyin Çalışkan, teknik direktör Ümit Özat, kulübün yönetim kurulu üyeleri ve Mersinli işadamları katıldı. Gerçekleşen moral ve motivasyon yemeğinde bir konuşma yapan Başkan Hasan Can, misafirlerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek, belediye olarak spora verdikleri destekleri anlattı.

Başkan Hasan Can, “76 yıllık tarihinde ilk defa böyle bir başarı yakalayan Ümraniyespor’u, belediye başkanlığımız süresince amatör ligden, süper amatör lige, daha sonra bölgesel ligden, 3.lige ve iki sezon önce sadece iki mağlubiyet alarak tarihinde ilk kez 2. Lig’e çıkarmanın sevincini yaşamıştık.  Şimdi ise inşallah 1. Lig’e yükselerek bizleri orada temsil edecekler” dedi. Spora olan katkılarının devam edeceğini söyleyen Başkan Hasan Can, Mersin İdman Yurdu’na başarılar diledi.

Ardından konuşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, MİYSAD Başkanı Mehmet Mazak ve Mersin İdman Yurdu SK Kulüp Başkanı Hüseyin Çalışkan; programdan dolayı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a teşekkür etti.

Programın sonunda Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’a Ümraniyespor forması hediye ederken Burhanettin Kocamaz da Başkan Hasan Can’a Mersin İdman Yurdu’nun formasını hediye etti.

selyus