Ana Sayfa SPOR 18 Temmuz 2016

Milli güreşçilerimizden birlik beraberlik

Fetullahçi Terör Örgütü haşhaşilerinin darbe girişimine şiddetle tepki koyarak ayaklanan güreş camiası birlik beraberlik mesajı verdi.

Fetullah Terör Örgütü haşhaşilerinin yapmak istediği darbe gününde Karakucak Güreşleri Türkiye Şampiyonası için Sivas’ta bulunan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın o gün Sivaslılarla beraber meydanlara çıktı. Darbe girişimini halkla beraber protesto eden Başkan Aydın, olaylardan dolayı Türkiye Şampiyonasını iptal etti.

Bolu Aladağ’da olimpiyat oyunları için kampta olan Serbest Güreş Milli Takımı sporcularından Taha Akgül ve milli takım arkadaşları gece kamptan ayrılarak Bolu merkezde toplanan halkla beraber protestolara katıldı.

Ankara Elmadağ kampında Avrupa Şampiyonası’na hazırlanan Yıldız Serbest Güreş Milli Takımı da darbe gününde otobüslerle Ankara meydanlarına gitti.

Haşhaşilerin darbe girişimi le ilgili açıklama yapan Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, “Yaşanan hain girişim sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarımıza, polis ve askerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu teröristlerin amacı ülkemizi kana bulayarak korku, kargaşa yaymak ve darbe yapmak istiyor. Ancak asımın nesli darbecilere karşı büyük bir örnek tavır sergileyerek, dünyaya örnek olacak tarih yazdı. Bu asil millet kendisinin darbe ile değil demokrasi ile yönetilebileceğini en ağır bir şekilde gösterdi. Güreşçilerimize ve tüm halkımıza teşekkür ediyorum. Güreş camiası olarak dik duruşumuzu ve kararlı yürüyüşümüzü bozmayacağız” dedi.

selyus