Ana Sayfa SPOR 4 Aralık 2020

TFF’den ‘Dünya Engelliler Günü’nde Sancaktepeli ampütelere malzeme desteği

İSTANBUL TAKİPTE HABER SİTESİ

Türkiye Futbol Federasyonu, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Sancaktepe’de anlamlı bir etkinliğe imza attı ve Sancaktepe Belediye Gençlik Spor Ampute Futbol Takımı’na malzeme desteğinde bulundu.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, isme özel Milli Takım formasını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak “Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin 86. Yıl Dönümü Programı”na katılan Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü adına Belediye Başkan Yardımcısı Av. Ümit Şahin teslim aldı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ Sancaktepe’de bulunan Şehit Selim Topal Spor Kompleksi’nde anlamlı bir etkinliğe imza attı. TFF Sancaktepe Belediye Gençlik Spor Ampute Futbol Takımı’na malzeme desteğinde bulundu. Etkinlikte TFF Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy, Sancaktepe Belediyesi Başkan Yardımcıları Ümit Şahin ile Hasan Kamal, Sancaktepe Belediye Gençlik Spor Başkanı Yunus Ustahabipoğlu ve kulüp yönetim kurulu üyeleri yer aldı.

“BİZ ENGELLİ SPORLARA DESTEK VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Törende konuşan Sancaktepe Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Yunus Ustahabipoğlu, “3 Aralık Dünya Engelliler haftası dolayısı ile buraya gelen herkese teşekkür ediyorum. Engelin fiziki bir durum olmakla birlikte önemli olan zihinlerde engel olmamasıdır. Spor birçok engeli aşabileceğimiz inancının olduğu bir alandır. Sahada göstermiş olduğunuz performansın yarınlara yönelik umutların yeşermesine, sevginin güçlenmesine, birliğin oluşmasına yönelik bir inancı taşıyoruz. Biz engelli sporlara destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Ömer Gürsoy ise çok güzel bir tesiste olduklarını dile getirerek, “2006 yılından itibaren görevimi yürütüyorum. 30 takımlı, 700’e yakın futbolcunun olduğu bir döneme geldik. Sancaktepe Belediyesi ve kulübünün oluşturduğu ampute futbol takımının özel ilgimizi hak ettiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

“TFF OLARAK ENGELLİ FUTBOLUNUN GELİŞİMİNDE HER ZAMAN KULÜPLERİMİZİN SPORCULARIMIZIN YANINDAYIZ”

Programla ilgili bir açıklama yapan Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Erdem, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Sancaktepe Belediyesi Spor Kulübü’nü  Ömer Gürsoy ile birlikte ziyaret ederek Ampute Futbol Takımıyla buluştuk, başarılar diledik. TFF olarak engelli futbolunun gelişiminde her zaman kulüplerimizin sporcularımızın yanındayız.”

selyus