Ana Sayfa YÜZME 28 Mayıs 2019

Çekmeköy’den Dünya Şampiyonu çıktı

Çekmeköy Modafen Yüzme takımı, Brezilya’da düzenlenen yüzme şampiyonasında dünya şampiyonu olarak, Türk yüzme tarihine adını yazdırdı.

Çekmeköy Modafen Yüzme Takımı, 8-23 Mayıs 2019 tarihleri arasında Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde yapılan 13. ISF Dünya Okullar Yüzme Şampiyonası’nda dünya şampiyonu oldu.

Dünya Şampiyonu takım, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ı ziyaret etti. ABD, Almanya, Çin, Brezilya, Fransa gibi güçlü ülkeleri geride bırakarak şampiyon olan gençlerin mutluluğunu paylaşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz şunları söyledi: “Biz 10 yıldır gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için spora yönlendirmeye çaba sarf ediyoruz. Bunun için uygun mekanlar geliştiriyor ve organizasyonlar düzenliyoruz. İlçemizdeki diğer kurumların da spora sahip çıkmaları geleceğimiz adına beni çok mutlu ediyor. Artık bu çabalarımızın karşılıklarını şampiyonluklarla alıyoruz. İlçemize 1 ay içinde iki büyük gurur yaşatan Modafen ailesini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

selyus