Ana Sayfa YÜZME 17 Eylül 2017

Katibim Festivali Kız Kulesi Yüzme Yarışması’nda 70’lik delikanlı!

Üsküdar Belediyesi’nin düzenlediği Kız Kulesi Yüzme Yarışması, sporcuların kıyasıya mücadelesine sahne oldu. 70 yaşındaki sporcunun gençlerle mücadele ettiği yarışlar renkli görüntülere sahne oldu.

27’ncisi düzenlenen Katibim Kültür ve Sanat Festivali kapsamında Kız Kulesi Yüzme Yarışması düzenlendi. 2 farklı kategoride 350 sporcunun katıldığı yüzme yarışması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş ile Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in başlama sirenini çalmasıyla start aldı. Üsküdar Sahilden denize atlayan sporcular, kız kulesinin yanına kadar yüzüp, daha sonra geri dönerek sahile çıktı. Bütün sporcuların birinci olabilmek için kıyasıya mücadele ettiği yarışlar, renkli görüntülere sahne oldu.

“YARIŞMALARIMIZA HER GEÇEN GÜN İLGİ GİDEREK ARTIYOR”

Başlangıç sireni çalan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Bu yıl Katibim Festivali’nin 27’ncisini düzenliyoruz. Bizim festivalimizde sanat adına, kültür adına gençlere yönelik, çocuklara yönelik her türlü aktivite var. Bu festivalin en önemli aktivelerinden bir tanesi de Kız Kulesi yüzme yarışlardır. Yarışmalarımıza her sene ilgi alaka artarak devam ediyor. Bu sene 350 sporcumuz katıldı. 15 yaşından 65 yaşına kadar her yaştan insanlar var. Ve gördüğünüz gibi inanılmaz bir tablo. Sahilden kız kulesine kulaç atarak ulaşıyorlar. Harika bir yarış ve yabancı ülkelerden de katılanlar var. Şimdi de dereceye girenleri ödüllendireceğiz. Birinciye 5 bin, ikinciye 4 bin, üçüncüye 3 bin, dördüncüye 2 bin, beşinciye bin lira olmak üzere ödüllendireceğiz. Ben sporcularımızı tebrik ediyorum” dedi.

KATİBİM FESTİVALİ’NDE 70 YAŞINDAKİ YÜZÜCÜ DİKKAT ÇEKTİ

7’den 70 herkesin katılım gösterdiği yüzme yarışlarının en yaşlısı olan 70 yaşındaki Şevket Uçar yarışlarda dikkat çekti. Üsküdar’da gençlerin arasında birincilik için mücadele eden 70 yaşındaki Şevket Uçar’ın mücadelesi renkli görüntülere sahne oldu. Yüzme yarışında gençlerle mücadele eden Şevket Uçar “Yaz geldiğinde her sene yüzüyorum. Üsküdar’da, Beykoz’da yüzüyorum. Organizasyon çok harika belediyeye ve belediye başkanına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

İlginizi çekebilir

Bahçelievler’e spor tesisi

Bahçelievler’e spor tesisi

selyus