Ana Sayfa YAŞAM 2 Şubat 2021

Arıza vatandaşın 51. kez intihar girişimi!

Şişli’de hareketli dakikalar yaşandı. Bir binanın çatısına çıkan şahıs intihar girişiminde bulundu. Vatandaşlar girişimi cep telefonları ile görüntülerken, şahsın daha önce 50 kez intiharı denemiş.

Olay, saat 14.30 sıralarında Şişli 19 Mayıs Mahallesi Hastane Sokak’ta gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, bir şahıs binanın çatısına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Polisin ikna çabaları sürerken itfaiye ekipleri de hava yastığı açarak önlem aldı. Öte yandan, şahsın kentin farklı noktalarında 50’den fazla intihar girişiminde bulunduğu öğrenildi. Polis ekipleri kalabalığın artması ve pandemi dolayısı ile kalabalığı ikaz ederek olay yerine giriş çıkışları engelledi.

KİMİ VATANDAŞLAR CEP TELEFONU İLE GÖRÜNTÜ ALIRKEN KİMİSİ DE ELLERİNİ AÇARAK DUA ETTİ

Vatandaşlar cep telefonları ile olayı anını görüntüledi. Bir vatandaş ise intihar girişiminde bulunan şahıs atlamaması için dua ederken görüntülendi. Olay yerine gelen biri, intihar girişiminde bulunan İbrahim A.’nın istekleri üzerine simit ve yiyecek getirdi. İkna olmayan İbrahim A. isimli şahıs, polis ekiplerinin yaklaşık 1 saatlik çabaları sonucu çatıdan indirildi. Polis ekipleri tarafından gözaltına alınan İbrahim A. karakola götürüldü.

selyus