Ana Sayfa YAŞAM 26 Eylül 2018

Ataşehir AK Kadınlardan Aşure İkramı

AK Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları Başkanlığı, Muharrem ayında geleneksel olarak birlik ve paylaşmanın simgesi olan aşure günü etkinliği düzenledi.

İlçe Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül’ün öncülüğünde Küçükbakkalköy Mahallesi Prestij Caddesi ve Halk pazarının önünde gerçekleşen etkinliğe tüm kadın kolları teşkilatı ve üç kademe teşkilat mensupları da hazır bulundu.

Halkın yoğun ilgi gösterdiği ve memnuniyetlerini belirttikleri etkinlikte konuşma yapan Başkan Neslihan Yurtdagül, ’’Muharrem ayı, Hicri Takvimin başlangıcı, bolluğun, bereketin, paylaşmanın ve kardeşliğin bizlere öğütlendiği bir aydır. Biz de bu vesile ile AK Parti Ataşehir İlçe Kadın Kolları olarak halkımızla buluşup, onlara Muharrem ayının simgesi aşurelerimiz ikram ettik. Amacımız Ataşehir halkının sosyalleşmesindeki etkenlerden bir tanesi olan hem dini günlerimizi hem de resmi günlerimizi atlamadan birlik ve beraberlik içinde bu önemli günlerimizi kutlayabilmektir. Muharrem ayı da, aşure günü de bizim için bu anlamda önemli günler arasında yer alıyor. Biz her sene olduğu gibi, bu yıl da Küçükbakkalköy Halk Pazarında ve Prestij Caddesinde komşularımız ve vatandaşlarımıza aşurelerimizi dağıttık. Tabi vatandaşlarımızın, hem hayır duasını alabilmenin hem de onlarla birlikte vakit geçirebilmenin mutluluğu içerisindeyiz. Allah kabul etsin. İnşallah bolluk, bereket ve yurdumuzun üzerindeki her türlü  kurulan tuzaklardan uzak, dostça ve kardeşçe paylaşabilen günlerimize vesile olsun” dedi.

selyus