Ana Sayfa YAŞAM 6 Eylül 2017

Başkan Türkmen, Suriye’deki savaşta yetim kalan çocuklarla buluştu

Üsküdar Belediyesi, Suriye’deki savaşta yetim kalan çocukları misafir etti. İstanbul’un çeşitli yerlerini 3 gün boyunca gezecek olan çocukların bu programı öncesi düzenlenen kahvaltıya katılan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Biz tabi komşular olarak, kardeşler topluluğu olarak, sizin bu sıkıntınıza, bu çare arayan halinize derman olabilmek için Türkiye olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak seferber olmuş durumdayız” dedi.

Anda Kardeşe Vefa Derneği’nin organizasyonunda Suriye’de yıllardır süren savaş sırasında yetim kalan çocuklar, Üsküdar Belediyesi tarafından ağırlandı. İstanbul’un çeşitli yerlerine 3 gün boyunca düzenlenecek gezi öncesi Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, yetim çocuklarla kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Türkmen’e Belediye Başkan Yardımcisi Zekariya Şanlier ile Anda Kardeşe Vefa Derneği Başkanı Okan Tosun eşlik etti.

“BAŞTA CUMHURBAŞKANIMIZ, HERKES BİR ÇABA VE GAYRET İÇİNDE”

Burada çocuklarla sohbet eden ve ilgi gösteren Türkmen, “Ne yazık ki ülkenizdeki savaşın, ülkenizdeki sıkıntılı sürecin en mağdurlarısınız. Biz tabi komşular olarak, kardeşler topluluğu olarak, sizin bu sıkıntınıza, bu çare arayan halinize derman olabilmek için Türkiye olarak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak seferber olmuş durumdayız. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün devlet büyüklerimiz, sivil toplumlarımız, kanaat önderlerimiz, herkes kendine göre bir çaba gösteriyor, bir gayret içerisinde” dedi.

“EVİNİZE GERİ DÖNMENİZİ TEMENNİ EDİYORUZ “

Üsküdar Belediyesi olarak da üzerlerine düşen yükümlülükleri yaptıklarını ifade eden Türkmen, “Bugün de buraya gelmenize vesile olan bir sivil toplum kuruluşumuz. Biz de Üsküdar Belediyesi olarak bir şekilde kuruluşumuzun yetkilileri ile buluşarak sizleri Üsküdar’da ağırlamak istedik. Allah’dan dua ediyoruz temenni ediyoruz ki, bu sürecin bir an önce sona ermesi, ülkenize, evinize, bahçenize, mahallenize komşularınıza geri dönmenizi arzu ederiz” şeklinde konuştu.

Türkmen, kahvaltı programının ardından çocuklara hediyeler verdi. Üsküdar Belediyesi tarafından 3 gün boyunca ağırlanacak çocuklar, İstanbul’da Kız Kulesi, Miniatürk, boğaz gezisi, tarihi yarımada gezisi gibi etkinliklerde bulunacak.

selyus